Tibetská vitamínová bomba: Rozpouští ledvinové kameny a čistí játra už za 24 hodin

Tibetská vitamínová bomba je vhodná úplně pro každého. Pro ty, kteří trpí problémy s játry či ledvinami dvojnásob. Navíc si ji velmi snadno připravíte sami doma.

Bílý hrnek na žlutém podšálku s opřeným kusem zázvoru i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Příroda je skutečně nevyčerpatelnou studnicí zdraví. Východní medicína ani stará lidová léčba na ni nedá dopustit a i v dnešní době se k ní obrací stále více lidí. Což je jen a jen dobře, protože příroda má odpověď skutečně na všechno, a to bez nežádoucích vedlejších účinků. Dnes vám proto přinášíme jednoduchý a účinný (a samozřejmě přírodní) recept. Tibetská vitamínová bomba vám rychle pomůže s problémy s játry či ledvinovými kameny.

Zázvor bojuje proti zánětům, čistí a posiluje organismus

Zázvor je v lidové léčbě užíván hlavně při nevolnostech a zažívacích potížích. Odborníci ze SpiceWorldInc jej doporučují zejména lidem, kteří trpí žaludečními vředy či syndromem dráždivého tračníku. Úlevu přináší i těhotným ženám, které trápí ranní nevolnosti. Kromě toho je zázvor skvělý také při zánětech, bolestech (obzvláště bolestech kloubů způsobené osteoartritidou) či problémech s pokožkou. 

Pomůže vám i s hubnutím, oslabenou imunitou, a jak zdůrazňuje nutriční specialistka Amy Richter, RD, i s kardiovaskulárními problémy či rakovinou. Zázvor má pozitivní vliv na mozek, kdy posiluje kognitivní funkce a může tak zabránit vzniku či rychlé progresi Azheimerovy choroby. Skvělý vliv má i na břišní orgány, zejména žaludek, játra a ledviny. 

Alzheimer se dá nově odhalit podle očí. Čím dřív se nemoc podchytí, tím větší je šance na dlouhý a kvalitní život

Kurkuma pomáhám nejen s hubnutím, ale i celkovým zdravím

Kurkuma se používá při hubnutí, pokud chcete zlepšit zdraví srdce a cév nebo se zbavit zánětů. Jak už jsme na JakZdravě zmiňovali, za vším stojí kurkumin, který má protizánětlivé, antioxidační a dokonce také protirakovinné účinky. Kurkumin má skvělý vliv i na játra. Chrání je před akutním poškozením a také před rozvojem cirhózy. Pokud už játra poškozená jsou, kurkumin dokáže výrazně zvýšit jejich životnost.

Kurkumový prášek v bílé misce iZdroj fotografie: Pixabay
Kurkuma má silné protizánětlivé vlastnosti. Ve spojení s medem vytvoří antibiotikum.

Kurkumin zlepšuje i stav ledvin, snižuje hladinu zánětlivých markerů a zmírňuje jejich poškození. Je velmi vhodný pro osoby, které se léčí s chronickým selháváním ledvin. Mimo to podporuje obranyschopnost celého organismu, podporuje srdce a krevní oběh, prospívá i pleti a ženským reprodukčním orgánům.

Tibetská vitamínová bomba podporuje zdraví vnitřních orgánů

Kombinace zázvoru a kurkumy může pomoci předcházet vzniku krevních sraženin, jak už jsme dříve na JakZdravě zmiňovali. Mimo to vám tato tibetská vitamínová bomba:

  • dodá potřebné minerály a vitamíny
  • zlepší krevní oběh 
  • vyčistí játra
  • pomůže rozpustit ledvinové kameny
  • sníží riziko mrtvice, infarktu a dalších kardiovaskulárních onemocnění

Jak rozpoznat přítomnost krevní sraženiny v těle: 4 hlavní příznaky, které byste neměli ignorovat

Příprava a použití

Nalijte do hrnce 300 ml vody, přidejte ¼ čajové lžičky mletého zázvoru a ¼ čajové lžičky mleté kurkumy. Přiveďte k varu a 10 minut povařte. Poté přidejte 200 ml kokosového mléka a důkladně promíchejte. Odstavte a po vychladnutí na pokojovou teplotu vmíchejte do směsi lžíci medu. Nápoj pijte dle potřeby kdykoli během dne.

Jaké máte s tímto receptem zkušenosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články