Tuto tekutinu nikdy nevylévejte: Snižuje hladinu cukru v krvi a ničí hemoroidy

Pokud jste si doma připravovali chutný pokrm a zbyla vám tato tekutina, rozhodně se jí nezbavujte. Pomůže vyřešit řadu nepříjemných problémů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud jste si připravovali kysané zelí, určitě se nezbavujte tekutiny, která vám zbyla. Jedná se totiž o velmi účinné přírodní léčivo, které nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidský organismus, a to například včetně snížení hladiny cukru v krvi a stimulace paměti. Stačí si každý den dopřát skleničku tohoto kouzelného nápoje a již brzy na sobě pocítíte velmi příznivé změny. Jak ovšem varuje server Healthline, není vhodný pro každého. 

Šťávu z kysaného zelí nikdy nevylévejte 

Šťáva z kysaného zelí je velmi účinný přírodní lék, který nabízí hned řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Velmi dobře například posiluje imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí, snižuje hladinu cukru v krvi, dodává tělu potřebnou energii a nespočet důležitých složek, jako je například vitamín C, vitamín B12 a draslík. 

Kysané zelí 
iZdroj fotografie: Depositphotos
Šťáva z kysaného zelí nabízí nespočet zdravotních přínosů

Velmi dobře se poté toto účinné přírodní léčivo osvědčilo také při stimulaci kognitivních funkcí, jako je paměť, koncentrace, ale například i snadnější usínání. Jeho pravidelná konzumace pak dle webu MedicalNewsToday obecně podporuje celý chod nervového systému a chrání ho před dalším možným poškozením. Samozřejmě je nutné poznamenat, že tyto účinky můžete začít pociťovat až po nějaké době, nikoli hned po první dávce. 

Nejíst fermentované potraviny je okrádání se o zdraví: Pomohou s trávením, silně posílí i imunitní systém

Pacienti, kteří mají problémy s ledvinami, si musí dát pozor 

Stejně tak se můžete těšit na snadnější trávení, a pokud šťávu budete pít každé ráno nalačno, může vám dokonce pomoci vyřešit různé problémy. Konzumace šťávy z kysaného zelí však samozřejmě není pro každého a lidé, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem nebo trpí onemocněním ledvin, by se mu měli za každou cenu vyhýbat. Na webu JakZdravě jsme také psali o přírodní koupeli, která vám pomůže odstranit problémy s nohama.

Jak se šťáva z kysaného zelí osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články