Už žádné záněty a vysoký krevní tlak, vše napraví obyčejná koupel nohou

Koupel nohou je skvělý způsob, jak pečovat o své nohy, které vám denně slouží. Dopřejte jim úlevu, která pomůže nejen jim, ale celému vašemu tělu.

Nohy v lavóru s květinami a kaminky i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Koupel nohou se používá od nepaměti nejen k hygieně, ale hlavně pro relaxaci a úlevu od nepříjemných pocitů. Nic nenavodí pohodlí tak, jako příjemná péče o nohy, protože jsou v nich mnohá nervová zakončení. Však čínská medicína dodnes pracuje s tím, že určité zóny na nohou jsou propojeny s důležitými vnitřními orgány.

Půl hodinka detoxu

Koupel pro nohy používá lidová medicína jako formu detoxikace těla. Pomáhá ulevit od bolesti a nepohodlí, uvolní vás po stresujícím náročném dni. Stačí třicet minut, aby se vám udělalo skvěle. Když si do koupele přidáte sklenici mořské soli, pomůže vám s očistou těla a vytáhne z něj škodlivé látky, jak píše také web Healthline. Pro vůni můžete přidat pár kapek éterických olejů nebo bylinky. Na JakZdravě doporučujeme pro zdraví a vůni nohou levanduli.

Jak na koupel nohou

Večer si připravte 3-4 litry vody o teplotě 40 °C. Do ní přidejte jednu sklenici mořské soli. Voda by vám měla sahat až po kotníky, protože nohy musí být zcela ponořené. Vydržte si takto dělat koupele po tři týdny a sledujte, jak se bude barva vody v lavóru měnit podle toho, jak se vaše tělo očišťuje od škodlivin. Web MedicalNewsToday doporučuje pro koupel nohou také himalájskou sůl.

Bosé nohy ve vodě a květech iZdroj fotografie: Freepik
Vážíte si svých nohou a své pohody? Vyzkoušejte příjemnou koupel nohou.

Barvy vody v lavóru

Podle lidového léčitelství vám barva vody po koupeli napoví, kde v těle je problém. Citronová žlutá značí problémy s ledvinami a močovými cestami. Pomerančová ukazuje na dnu, revma a další problémy s klouby. Hnědá voda napovídá, že problém je v játrech. Zelená voda prozrazuje problémy se srdcem a trávením. A tmavě zbarvená voda může být příznakem cukrovky nebo těžkých kovů v těle.

zelí

Babičky si často přikládaly zelné listy na nohy. Až zjistíte proč, uděláte to samé

V čem je trik?

Už po týdnu koupelí dochází k pročištění těla, povzbuzení metabolismu, zlepšení krevního tlaku a zlepšení trávení. Také dochází ke zlepšení všech zánětů v těle. Pokud máte problém s tvrdými a suchými patami, pak si do koupele přidejte ocet, jak naše redakce doporučovala dříve. Budete mít paty hebké jako miminko.

Jaké jsou vaše zkušenosti s koupelemi nohou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články