Kdysi byla v každé domácnosti a dnes se už o ní nemluví. Škoda, tento lék za pár korun funguje stále skvěle

Tygří mast obsahuje samé přírodní složky s léčivými schopnostmi. Příjemně voní, protáhne ucpaný nos a pomůže proti bolestem hlavy, svalů a kloubů.

Kreslený čínský tygr s květinami i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tygří mast pochází už ze starověké Číny. Její recept se předává z generaci na generaci. Jedná se o malou dózičku s balzámem k zevnímu použití. Příjemně voní, obsahuje totiž hodně éterických látek – vonné silice, mentol, kafr a další suroviny. Použití je snadné. Nanesete na problémové místo a za pár chvil pocítíte účinek. Na co všechno se dá využít se dozvíte níže.

Tygří mast uvolní ucpaný nos

Když máte rýmu a nemůžete pořádně dýchat, namažte si tygří mast pod nos. Aromatický balzám vám přinese kýženou úlevu a bude se vám snadněji dýchat.

Studené končetiny

Studené ruce a nohy trápí nejednoho z nás. Tygří mast má hřejivý účinek, takže pokud prochladnete, stačí si namazat ruce nebo nohy a jemně masírovat. Balzám vám zrychlí krevní oběh, takže krev se nažene do končetin a konečně se zahřejete, jak potvrzuje také web Healthline.

Tygří mast proti bolení hlavy

Mezi babské rady patří použití tygří masti proti bolesti hlavy. Stačí namazat na spánky a vy přestanete bolestí řvát jako tygr, protože úleva dorazí záhy. Web MedicalNewsToday dodává, že tygří mast pomáhá také proti bolestem svalů a kloubů a může být dobrým pomocníkem při artritidě.

Dvě dózy s tygří mastí iZdroj fotografie: Steffen Buus Kristensen / CreativeCommons / CC BY-SA 3.0
Tygří mast se hodí mít vždy po ruce. Pomůže v mnoha případech.

Vyřeší i kinetózu

Kinetóza, neboli také nevolnost z pohybu, se dostaví nejen při točení se na kolotoči, ale také při cestě autem nebo autobusem. Jestli je vám špatně, přivoňte si k tygří masti. Její vůně vám dodají pocit úlevy a ztlumí nevolnost. Vyzkoušet můžete ale i jiné přírodní pomocníky. Naše redakce například psala o zázvoru, který pomáhá proti nevolnosti.

Tygří mast proti hmyzu

Dobrou zprávou je, že hmyzu tygří mast nevoní. Když se ho chcete zbavit, nechte prostě otevřenou nádobku s mastí nebo trochu masti naneste na místo, kde vás hmyz rozčiluje. A jestli vás štípnul komár, namažte štípanec tygří mastí, bolest a svědění rázem zmizí. Pro zbavení se komára v místnosti můžete využít přímo dózičky a chytit komára manuálně (je to jistější, než mu dávat čichnout).

Děda mi vyprávěl, proč mají všichni v domě obyčejné sádlo: Vzácná mast, která pomůže na mnoho problémů

Co obsahuje tygří mast?

Tygří mast obsahuje přírodní složky, které mají léčivé účinky. Obvykle se jedná o kafr, mentol, hřebíčkový olej, kajuputový olej, eukalyptový olej, peprmintový olej, parafín a vazelínu. Samotné éterické oleje jsou pro zdraví velmi přínosné, jak jsme na JakZdravě již psali dříve.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tygří mastí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články