Už navždy zdravá játra: Stačí 4 dny dodržovat tuto očistu a zlepší se i trávicí systém

Pokud zařadíte do svého jídelníčku rozinkovou vodu, podpoříte svůj organismus a ochráníte se před mnoha problémy. Její příprava je snadná.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Rozinková voda je fantastická přísada, která pomáhá detoxikovat játra a posilovat jejich funkci. Mnoho odborníků ji proto doporučuje lidem zařadit do svého pravidelného jídelníčku, neboť se jedná o velmi důležitý orgán, který zastává řadu funkcí v těle. Rovněž pak toto přírodní léčivo dle lékařky Katherine Marengo prospívá krevnímu oběhu a dodá vám potřebné živiny a antioxidanty. Kromě toho ji lze připravit velmi snadno a během několika minut. 

Rozinková voda a její zdravotní přínosy 

Lékaři obvykle doporučují jíst rozinky ráno, protože podporují srdce, snižují hladiny špatného cholesterolu a triglyceridů, zabraňují zácpě a stimulují práci trávicího traktu. Obzvláště účinně pak působí ve formě léčivé vody, do které se namáčí přes noc. To je mimo jiné velmi dobrý způsob, jak snížit jejich celkový obsah cukru, zvýšit prospěšnost vitamínů a minerálů a maximalizovat jejich pozitivní účinky na játra, o kterých jsme již na JakZdravě psali – a tím i detoxikaci celého organismu. 

Pití rozinkové vody vám začne prospívat již během čtyř po sobě jdoucích dnů. Je to perfektní doba k tomu, abyste důkladně pročistili svá játra a stimulovali jejich funkci ve prospěch celého organismu. Mimo jiné pak konzumací tohoto přírodního léčiva dle serveru WebMD podpoříte oddělování žaludečních kyselin a tím i zpracování potravy a vstřebávání živin. K samotné přípravě pak budete potřebovat následující ingredience: 

  • 2 šálky vody (cca 400 mililitrů)
  • 150 gramů rozinek
Rozinky v misce na stole iZdroj fotografie: Freepik
Rozinky rozproudí vaše tělo a detoxikují jej.

Samotná příprava je poté již velmi snadná. Nejprve omyjte rozinky čistou vodou, odložte je stranou a poté nechte vařit dva šálky vody. Jakmile tekutina dosáhne bodu varu, přidejte do ní ovoce a nechte ho ještě 20 minut povařit.

„Opilé rozinky“ pomáhají léčit artritidu. Při správném dávkování ucítíte úlevu už za 14 dní

Po uplynutí stanovené doby stáhněte z ohně a nechte přes noc louhovat. Druhý den ráno vodu sceďte a trochu ji zahřejte, aby ji bylo příjemné pít (musíte být nalačno). Poté počkejte půl hodiny a najezte se. 

Jak se rozinková voda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články