Už žádná bolest krku, hravě si s ní poradí primitivní domácí cviky

Bolest krku je nepříjemný problém, který vám dokáže snadno ztížit každodenní život. Pokut trápí i vás, vyzkoušejte toto jednoduché cvičení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s bolestí krku a již nic vám nepomáhá, nemusíte nutně navštěvovat lékaře. Nepříjemné příznaky lze poměrně snadno odstranit pomocí jednoduchého masážního cvičení, které stačí provádět dvakrát až třikrát denně. Změn si budete moci všimnout již v rámci několika týdnů a kromě zmírnění problémů jím navíc dle lékařky Lauren Jarmusz podpoříte celkové zdraví páteře a horní části vašich zad. 

Masážní cvičení proti bolestem krku 

Bolest krku může postihnout naprosto každého, a to nehledě na věk. Nejčastěji k ní přispívá neaktivita a stárnutí, přičemž doprovázet ji mohou také příznaky, jako je snížená pohyblivost, bolest hlavy, závratě, nevolnost a zvonění v uších. Pokud se s těmito nepříjemnostmi potýkáte i vy, nemusíte se však nutně obracet na užívání léků, které je akorát na chvílí zmírní – skvěle si můžete pomoci sami, a to díky jednoduchému masážnímu cvičení.  

Masáž krku není náročná a zabere vám pouze pár minut. Abyste však získali maximální výsledky, pokuste se ji provádět alespoň dvakrát až třikrát denně. Stačí si na zadní části krku (co nejblíže ke konci hlavy) z obou stran nahmatat svaly okolo páteře a na ty poté důkladně tlačit.

Bolest krku, muž u PC se drží za bolavý krk. iZdroj fotografie: Freepik
S bolestí za krkem si dokáže snadno poradit správné masážní cvičení

Metodu provádějte několik minut nebo dokud se nebudete cítit uvolnění. Jak také uvádí server MedicalNewsToday, velmi dobře tímto způsobem zlepšíte svůj krevní oběh.  

bolavý krk

Bolest krku zmizí už za den, postačí k tomu obyčejná želatina

Pokud trpíte vážnou nemocí 

Ačkoli je toto masážní cvičení považováno za poměrně bezpečné a riziko, že vám způsobí kontraindikace, je minimální, raději se před jeho provedením nejprve poraďte s lékařem. Lidé, kteří trpí cévními onemocněními, akutními záněty, poruchami srážlivosti krve nebo kožními defekty na krku, by se mu poté měli raději kompletně vyhnout. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších cvičení proti bolestem krku a jak s nimi co nejrychleji zatočit.

Jak se toto cvičení osvědčilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články