Bolest krku zmizí už za den, postačí k tomu obyčejná želatina

I obyčejná želatina má několik zásadních zdravotních přínosů. Rychle vám uleví od bolesti kostí a kloubů, vypne pleť, posílí vlasy i mozek.

bolavý krk i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolesti krku a zad trápí v dnešní době mnoho lidí, a to i mladých. Na vině je obvykle sedavý styl života, práce u počítače a s tím spojené špatné držení těla, kdy je hlava předsunutá a krční páteř je tak přetížená. Kromě bolestí krku se často objevují také související bolesti hlavy a další obtíže. Jednou z babských rad, která vám od bolesti brzy uleví, je užívání želatiny.

Želatina vám od bolestí rychle uleví

Želatina není jen prostředkem k výrobě dortů či slaných rolád. Jak jsme již na JakZdravě psali, má i mnoho zdravotních přínosů. Jedním z nich je právě úleva od bolesti páteře a kloubů, a to nejen při přetížení, ale také při osteoporóze či artritidě. Jak vysvětluje doktor Dany P. Baby, MD, je to dáno tím, že konzumací želatiny doplníte kolagen, který je pro zdraví kloubů a dalších tkání nezbytný.

Stačí ve sklenici vody důkladně rozmíchat lžičku želatiny a nechat přes noc odstát. Želatina ztuhne a ráno je připravená k použití. Užívejte vždy jednu lžičku na lačný žaludek a za týden zaznamenáte ohromné zlepšení. Želatinu můžete užívat i dlouhodobě, klidně měsíc v kuse, pak byste si ale měli udělat několikaměsíční přestávku.

Jak se zbavit strií z pohodlí domova: Želatina zvyšuje pružnost kůže, zinek podpoří tvorbu kolagenu

Želatina má množství dalších výhod

Kolagen v želatině s sebou nese množství dalších přínosů. Jak podotýkají odborníci z webu Healthline, želatina zpomaluje stárnutí pleti a pomáhá i zachování správných funkcí mozku. Z vědeckých výzkumů vyplynulo, že želatina skutečně pomáhá při problémech s kostmi i klouby, a to i při větších poškozeních způsobených například již zmiňovanou osteoporózou. Testovali ji i na sportovcích, kteří klouby velmi namáhají, a výsledky byly vždy velmi dobré. 

běžící muž iZdroj fotografie: Unsplash
Želatina uleví od bolesti přetěžovaných kloubů

Co se týče vlivu na pleť, bylo prokázáno, že želatina napomáhá zlepšení stavu pleti, vypíná ji a zvláčňuje. Pozitivní vliv má i na kvalitu vlasů. Výzkumy také potvrdily, že glycin, který je v želatině hojně obsažen, má velmi dobrý vliv na mozek. Zlepšuje paměť i soustředění, a je také nápomocný při některých duševních onemocněních, včetně schizofrenie. Vzhledem k tomu, že konzumace želatiny s sebou nenese žádné nepříjemné vedlejší účinky, určitě stojí za vyzkoušení.

Další možnosti, jak se zbavit bolesti krku

Kromě užívání želatiny je vhodné také posílit krční svaly pomocí cviků, které jsme na JakZdravě již několikrát popisovali. Cviky vám uleví také při akutní bolesti, vhodné jsou též obklady, v případě potřeby můžete užít i léky proti bolesti. Při práci u počítače nezapomínejte na pravidelné přestávky spojené s protažením a snažte se nenosit těžké tašky přes rameno, které páteř také jednostranně zatěžují a přispívají tak k rozvoji bolestí.

Na jaké zdravotní neduhy užíváte želatinu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články