Rostou vám vlasy z uší? Neměli byste to ignorovat, může jít o příznak vážné nemoci

Nadměrný růst ochlupení je spojen s hormony. Jejich nerovnováha může být způsobena hormonální poruchou, ale také nevhodně zvolenými doplňky. Následky bývají vážné.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vlasy a chlupy rostou na většině území vašeho těla. Jen sotva by vás napadlo, že chlupy, které rostou z uší, mohou být příznakem nemoci. Podle odborníků tomu tak je. Vyrůstající chlupy nebo vlasy z uší patří k ukazatelům vašeho zdraví. Proto byste neměli ignorovat žádné změny ve vašem, ale i na vašem, těle. Mohou vás včas varovat.

Před čím varují chlupy v uších?

Kromě genetiky, nadváhy a kouření, existuje další faktor, který zvyšuje riziko, že se u vás objeví kardiovaskulární onemocnění, včetně infarktu. Jsou jím uši. Konkrétně množství vlasů či chlupů, které rostou na uchu nebo vyrůstají přímo z vašeho ucha.

Jak to vidí lékaři?

Tým lékařů v roce 1973 odhalil spojitost s ušními záhyby a zarostlými chloupky v nich s infarktem. Také tvrdí, že záhyby na ušním lalůčku mohou ukazovat na onemocnění koronárních tepen. O pět let později lékaři zkoumali souvislost s brázdami na uších se srdečními chorobami. Závěr byl takový, že oboje se zhoršuje s věkem. Z pitev bylo zjištěno, že většina pacientů se srdečními problémy měla potíže také se slezinou, obezitou, plešatostí a zmiňovanými chlupy a záhyby na uších.

Co z toho vyplývá?

Záhyby na uších jsou spojovány se srdečními onemocněními, to platí u mužů i u žen stejně. Kde se ale chlupy v uších berou? Na vině jsou podle některých lékařů testosteronové doplňky, které užívají hlavně muži. Proto je lepší se veškerým hormonálním doplňkům, které nejsou na doporučení lékaře, vyhnout.

Muž rýpající se v uchu malíčkem ruky iZdroj fotografie: Freepik

Jak onemocnění předcházet?

Vytrhat si chlupy z uší vám nepomůže. Začněte z gruntu, přejděte na zdravý životní styl a hlídejte si pravidelně krevní tlak a hladiny cholesterolu. Zredukujte váhu, je-li to potřeba, a dopřejte si pravidelný pohyb. Všímejte si signálů, které k vám vaše tělo vysílá. Nezanedbávejte ani pravidelné návštěvy lékaře v rámci prevence.

Nepleťte si zbrázdění ušních lalůčků s hrbolky na uších. Znamenají něco jiného.

Nestyďte se a pochlubte se. Máte chlupy v uších? Pokud ano, jak je odstraňujete?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články