Na chvilku si zabalila nohy do hliníkové fólie, účinky na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak je tohle vůbec možné?

Alobal dokáže více, než tušíte. Není vhodný jen na balení svačin. Alternativní metody v poslední době ukazují jeho schopnost ulevit od bolesti kloubů.

Alobal jako pomocník při bolesti kloubů i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Hliníková fólie či také častěji alobal je hliník, který je upraven do plátků o tloušťce maximálně 200 mikrometrů. Ale běžně dostupné alobaly pro domácnost mají tloušťku kolem 15 mikrometrů. Snadno mění svůj tvar a je poddajný, na druhou stranu je křehký. Většina alobalu, který je vyroben, je použit jako obalový materiál pro potraviny, ale také kosmetiku či chemické látky. Zbylé množství najde uplatnění v průmyslu. K těmto běžných využitím se v poslední době přidává i alternativní medicína, která tvrdí, že může pomoci nejen při bolestech kloubů.

Dvě strany alobalu

Alobal v češtině dostal název odvozený od značky chemického prvku hliníku. Značka Al poskytla začátek názvu a obal, jakožto nejčastější použití, jeho konec. Asi jste si všimli, že alobal má každou stranu jinou. Vzniká to při jeho výrobě. Vyrábí se totiž pomocí válcování roztaveného hliníku a díky tomu vznikají 2 odlišné strany. Ta strana, které se válec přímo dotýká, je ve výsledku lesklejší. Rozdíl je i ve vlastnostech. Lesklá strana teplo odráží, zatímco matná ho propouští. Pokud tudíž chcete, aby jídlo vydrželo teplé, zabalte ho do alobalu matnou stranou směrem k pokrmu.

Alobal pro zdraví

Zdá se vám využití alobalu pro úlevu od bolestí jako bláznivé? Nikoliv. Již ve starověké Číně se praktikovalo ošetření fólií. Veškerá věda spočívá ve využití biologicky aktivních bodů, které jsou spojené s prací orgánů, i těch nemocných. Hliníková fólie poskytuje úlevu od bolesti kloubů, svalů i zad. Princip je jednoduchý. Když je alobal přiložen na bolestivé místo, je aktivován takzvaný meridián. A tím začíná cesta k úlevě od bolestí.

Alobal jako prostředek k úlevě od bolestí. iZdroj fotografie: Pxhere
Alobal uleví od bolesti kloubů i při lehkých popáleninách

Pomoc při bolavých kloubech

Bolesti kloubů jsou velice nepříjemné, jelikož se často připomínají a ztěžují tím i běžné činnosti. Někoho bolest kloubů trápí například při změnách počasí. Tak či tak, za zkoušku stojí zmírnit bolest pomocí alobalu. Ustřihněte si dostatečné množství fólie. Poté ji přiložte na bolavý kloub. Pro správný účinek je nutné přikládat alobal lesklou stranou směrem k pokožce. Fólii poté stáhněte obvazem a nechte takto alespoň několik hodin, ideálně přes noc. Takto postupujte nejméně 14 dní.

Zklidňuje popáleniny a léčí fantomovou bolest

Pokud dojde k malé spálenině, můžete si ulevit i pomocí alobalu. Nejprve popálené místo nechte pod tekoucí studenou vodou alespoň 10 minut. Poté použijte sterilní gázu na usušení. Následně naneste mastičku a poté použijte alobal. Nechte ho na místě do té doby, než nepocítíte úlevu. Fantomová bolest vzniká po amputaci končetin. Z medicínského i racionálního hlediska se jedná o záhadu, jelikož bolest vychází z části těla, která tam již není. Alobal obalte okolo amputované části a zafixujte. Alobal odstraňte až bolest zmizí.

Máte nějaké netradiční využití pro alobal?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články