Žádné toxiny a hlavně žádná zácpa: Vše špatné vyplaví z těla babiččin nápoj

Rychlá a účinná pomoc při nadýmání, zácpě, ale i nadměrném zadržování vody či úzkostech. Vyzkoušejte tento jednoduchý recept za použití pouhých pár ingrediencí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dnešní doba je velice náročná. Ze všech stran se na všechny valí spousta informací, hrozeb i rad. Tato rychlá doba s sebou ovšem nese i nejeden negativní vliv na zdraví. Neustálý stres, nedostatek spánku, času na jídlo a konzumace nezdravého jídla mohou způsobovat mnoho onemocnění. Jedním z nich je i problém s trávením. Některé lidi trápí zácpa, někoho přebytečný tuk v dutině břišní. Od obou těchto problémů vám uleví nápoj obsahující citron, skořici, zázvor a ocet.

Problém s pravidelným vyprazdňováním

Pravidelné vyprazdňování je jednou ze složek, které jsou potřeba ke správnému fungování těla, a tudíž i k celkové spokojenosti. Existuje mnoho léků a rad, které mají s tímto problémem pomoci. Určitě je nutné vzít do úvahy i pitný režim, který je pro řešení spousty problémů stěžejní. Ovšem pitný režim můžete zlepšit i díky tomuto – na přípravu jednoduchému nápoji. Můžete si ho připravit v pohodlí domova a počkat, co vše vám jeho konzumace přinese.

Příprava nápoje

Dříve než začnete řešit vaše potíže pomocí léků a doplňků stravy, je vhodné se zaměřit na příčinu daných komplikací. Tento recept je odzkoušený již řadou let a několika generacemi. K jeho přípravě budete potřebovat 1 oloupaný citron, hrst petrželky, 100 ml kefíru, skořici, ocet, lněnou mouku a 1 lžičku strouhaného zázvoru. Všechny zmíněné ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka. Tento nápoj si dejte každý den před spaním.

iZdroj fotografie: Freepik

S čím vším může recept pomoci

Nápoj pomůže například s odstraněním přebytečné vody z těla. Působí totiž jako přírodní diuretikum. Je vhodný i k odstranění nahromaděných tuků na břiše. Není vždy jednoduché se tuku na těchto problematických partií zbavit, ale tento recept vám hubnutí na břiše usnadní, především díky obsahu citronu. A tím podpoří vaše zdraví, jelikož bylo prokázáno, že nadměrné množství břišního tuku je spojeno s vážnými zdravotními obtížemi. Například s cukrovkou 2.typu, srdečními chorobami či vysokým krevním tlakem.

Má schopnost pročistit krev i předcházet infekci močového měchýře a ledvin. Disponuje totiž silnými protizánětlivými vlastnostmi. Kromě toho nápoj pomůže i s dalším problém dnešní doby. A to konkrétně se stresem a úzkostí. Tyto psychické potíže jsou stále rozšířenější a jejich řešení není zrovna jednoduché. Mimo to se jedná i o silný antioxidant, což jenom podporuje jeho pozitivní účinky na zdraví. Jako bonus na závěr má schopnost odstranit zápach z úst. Takže s chutí do jeho přípravy.

Co pomáhá proti zácpě vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články