Bolest sedacího nervu a zad se stane minulostí, je potřeba k tomu jen tenisový míček

Bolesti sedacího nervu a zad se dají vyřešit přiměřeným cvičením nebo masáží. Nic se nemá přehánět a masáž musí být příjemná. Proto necvičte přes velkou bolest.

Starší muž s bolestí zad i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Sedací nerv se táhne od kyčlí až po kolena, kde se rozděluje na dvě větve. Je to nejdelší nerv v lidském těle. Inervuje mnoho oblastí, proto když se náhodou stlačí v místě poblíž míchy, může se to projevit ztrátou citlivosti v končetině, bolestí a v nejhorším případě částečným ochrnutím. Ale i uskřinutí tohoto nervu jde vhodně léčit. Buď budete potřebovat odborníka, nebo tenisový míček.

Proč dochází k bolesti sedacího nervu a zad

Nejčastějšími důvody pro nepříjemné stavy od sedacího nervu jsou sportovní zranění, nesprávné držení těla, sedavý způsob života, obezita a nepravidelná a nízká fyzická aktivita. Bolest při uskřinutí časem ustoupí, udává se zhruba za 6 týdnů, ale dokáže velmi nepříznivě ovlivnit každodenní fungování. Jistě oceníte, že existují způsoby, jak toto období rekonvalescence zkrátit.

Léčba bolestí od sedacího nervu

Když vynecháme návštěvu lékaře, lidová medicína radí používat byliny s protizánětlivým účinkem a využívat ke zmírnění bolestí masáže, akupresuru, reflexní terapii nebo všechno dohromady pomocí tenisového míčku. Pokud by vám ovšem tato metoda nevyhovovala nebo byla bolest při ní nesnesitelná, nepokračujte a vyhledejte odborníka, jak upozorňuje i web Healthline. Zatím můžete zkusit i jiné domácí metody, které jsme na JakZdravě popsali dříve.

Tenisový míček v ruce iZdroj fotografie: Freepik
Obyčejný tenisový míček vám pomůže zbavit se bolesti zad a bolestí od sedacího nervu.

Návod na masáž tenisovým míčkem

Lehněte si na záda a položte tenisák na zem. Uvelebte se na něm tak, abyste ho měli pod místem, kde vás to bolí. Pokrčte nohy v kolenou a opřete se do míčku, ale chodidla nechte na zemi, abyste drželi balanc. Nyní začněte pohybovat tělem dopředu a dozadu a do stran, pohyb řiďte chodidly. Míček vás v podstatě masíruje a vy se po něm jen válíte.

5 zaručených způsobů, jak uvolnit sedací nerv (ischias) a ulevit si tak od soustavné bolesti

Cvičení neprovádějte dlouho, stačí do minuty, maximálně minutu. Poté si dejte 5-10 minut chvilku na odpočinek a můžete znovu masáž opakovat. Zdravotní sestra Deborah Weatherspoon radí, abyste se snažili při masáži co nejvíce uvolnit. Svaly se tak více prokrví a masáž bude mít větší účinnost. Jak uvolnit sevřený sedací nerv pomocí cviku, radila naše redakce již dříve.

Jaký druh domácí masáže pomáhá vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články