Rychlá léčba podle Japonců: Vždy stisknuli jediný bod na těle a vyléčili bolesti hlavy i špatné prokrvení končetin

Starověké japonské metody péče o zdraví nabízejí jedinečný pohled na udržení vitality a dlouhověkosti. I kdybyste si osvojili jen jednu z nich, vašemu tělu to velmi pomůže.

léčba podle Japonců i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Japonsko, země s nejstarší populací na světě, je známé svou bohatou historií v oblasti tradiční medicíny, která hraje klíčovou roli v udržování zdraví a vitality obyvatel. I dnes se mnoho lidí obrací ke starověkým metodám léčby, které zahrnují akupresuru, bylinné léčitelství, speciální koupele a další metody. Díky nim Japonci udržují své tělo a mysl v harmonii a spolu se zdravou stravou se jim daří dožít se vysokého věku.

Rychlá léčba podle Japonců: Stimulace reflexních bodů na nohou

Důležitým rituálem je stlačení oblasti pod patou chodidla. Tento jednoduchý postup, prováděný ráno a večer, má pozitivní vliv na mysl, uvolňuje napětí a snižuje úzkost. Reflexní body v této oblasti jsou spojeny s různými orgány a systémy v těle, a proto jejich stimulace může přinést mnoho zdravotních výhod. Můžete se například rychle zbavit bolesti hlavy nebo zlepšit prokrvení končetin, což oceníte zejména v zimních měsících.

I když nemáte s akupresurou zkušenosti a hledání jednotlivých bodů je pro vás obtížné, pouhou stimulací tohoto jednoho bodu významně posílíte své zdraví. Odborníci na japonskou masáž nohou dodávají, že můžete využít i jisté nástroje, jako jsou různé bambusové válečky nebo dřevěné tyčky různých velikostí, které vám obzvláště v začátcích mohou masáž nohou velmi usnadnit.

masáž nohou, akupresura iZdroj fotografie: Freepik
I samotná masáž chodidel je velmi osvěžující

Chůze naboso a koupel nohou

Podle japonských mistrů medicíny existuje kromě akupresury a masáží několik dalších zásadních metod, které pomáhají prodloužit život a zpomalit proces stárnutí. Jednou z nich je pravidelná chůze naboso, která umožňuje spojení s přírodou a posiluje tělesnou i duševní vitalitu. Pro mnoho Japonců je tento jednoduchý akt spojení se zemí klíčem k dlouhému a zdravému životu.

Dalším oblíbeným japonským rituálem je pravidelná koupel nohou. Tento jednoduchý, avšak účinný postup pomáhá prokrvit celé tělo a odstranit toxiny z organismu. Doporučuje se do koupele přidat epsomskou sůl, která napomáhá detoxikaci a uvolnění svalů. Nožní lázně jsou oblíbené i ve zbytku světa. Kromě vody můžete použít i mléko, jak už jsme vám ostatně na JakZdravě radili.

Masáž akupresurního bodu LV3 zmírňuje stres a úzkost. Nachází se na chodidle mezi palcem a ukazováčkem

Posilování chodidel a kloubů

Další praktikou je postavit se několikrát denně po dobu deseti sekund na špičky. Tento jednoduchý pohyb posiluje svaly a klouby v chodidlech, což zlepšuje prokrvení a podporuje celkovou pohyblivost. Skvělé je, že tuto metodu můžete na rozdíl od ostatních praktikovat kdykoli, například při čekání ve frontě.

Jaké metody a rituály se osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články