Už žádné puchýře a plísně na nohou, zničit se dají surovinou za 15,- Kč

Dopřejte svým nohám trochu péče jednoduchou nožní lázní. Zbaví vás puchýřů, plísní, zápachu i ztvrdlých pat.

nožní lázeň i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Chodidla a nohy celkově jsou velice namáhanou, ale zároveň opomíjenou částí těla. Lidé se jim většinou začnou věnovat až v momentě, kdy se na chodidlech objeví nějaký problém. Jednoduchá nožní lázeň, kterou prakticky zadarmo snadno připravíte doma, můžete používat jak preventivně, tak i k řešení problémů jako jsou plísně, puchýře či zápach nohou.

Jednoduchá ale účinná nožní lázeň 

Pokud vás trápí suché a rozpraskané paty, vyrážky či puchýře nebo plísně nohou, budete za následující recept nejspíše rádi. Se všemi těmito potížemi vám totiž může pomoci velmi jednoduchá nožní lázeň, kterou připravíte jen ze dvou velmi levných ingrediencí. Mléka a sody bikarbony. I kdybyste potřebovali sodu dokoupit, nezaplatíte za ni více než 15,- Kč, takže vás vyjde mnohonásobně levněji než ten nejlevnější krém.

Postup je velice jednoduchý, smíchejte v lavoru jedlou sodu s teplým mlékem a ponořte do vzniklé lázně na 15 minut nohy. Chodidla pak důkladně osušte, můžete je ošetřit pemzou či natřít hydratačním krémem a jít spát. Lázeň si můžete bez obav dopřát klidně denně.

jedlá soda iZdroj fotografie: Pixabay
Jedlá soda je všestranná a levná surovina

Proč právě mléko a jedlá soda

Jedlou sodu jsme vám na JakZdravě doporučovali již mnohokrát, například na zánět močových cest, reflux, na bělení zubů, na štípance od hmyzu či jako náhražku šamponu. Mléko se obecně doporučuje na koupele či lázně, protože se snadno vstřebává do pokožky, hydratuje ji a vyživuje. Mléko je plné vápníku, vitaminu A a B12, fosforu, zinku a železa. 

Dala si na noc plátky cibule na chodidla, do rána se zbavila 3 zdravotních problémů

Nutriční specialistka Jillian Kubala, MS, RD dodává, že mléko obsahuje i kyselinu linoleovou a omega-3, které pokožce také prospívají. Jedlá soda zase pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a změkčuje mozoly a dle nutriční specialistky Amy Richter, RD je nápomocná i při nežádoucím zápachu nohou a při svědivých vyrážkách či ekzémech a plísních.

Co pomáhá na problémy s pokožkou chodidel vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články