Alergie, kašel, neustálé kýchání: Kdo má po ruce citron, dokáže se jich zbavit cobydup

Problémy s dýchacími cestami mohou snadno znepříjemnit váš každodenní život. Stačí však aplikovat tuto účinnou směs a budou pryč.

lék na kašel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s problémy s dýchacími cestami, nemusíte nutně spěchat k lékaři a užívat drahé výrobky plné chemie. S nepříjemnostmi vám dokáže snadno pomoci osvědčený domácí sirup na bázi jednoduchých ingrediencí, který dle lékařky Sade Meeks stačí zařadit do svého jídelníčku. Jakmile tak uděláte, velmi brzy si budete moci na sobě všimnout pozitivních změn, přičemž benefitů na vás čeká mnohem více. 

Účinný sirup na bázi citronu a bobkového listu 

Změny teplot často přispívají k tomu, že se mnozí potýkají s nepříjemnými zdravotními problémy, jako je například neustálé kýchání, kašel, alergie a další potíže s dýchacími cestami. V případě, že se s některými z těchto příznaků potýkáte i vy, můžete zařadit do svého jídelníčku domácí směs z citronové šťávy a bobkového listu. Tyto ingredience nabízí v kombinaci nespočet zdravotních přínosů a navíc stojí jen pár korun. 

citrony na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Citron v kombinaci s dalšími ingrediencemi pomáhá léčit problémy s dýchacími cestami

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Ještě však před tím, než výše zmíněné ingredience použijete, si připravte 12 polévkových lžic hnědého cukru. Ten nechte rozpustit na mírném ohni, dokud nezíská konzistenci karamelu – poté k němu přilijte 100 ml vody a přiveďte směs k varu. Následně do ní vložte 10 bobkových listů, nechte vařit ještě 15 minut a pak stáhněte z ohně. Na JakZdravě jsme psali o dalších zdravotních přínosech citronu

4 případy, ve kterých vám pomůže voda s citronem – jedním z nich je hubnutí

Jakmile směs vychladne, sceďte tekutinu přes sítko a přelijte ji do vhodné skleněné nádoby s uzavíratelným víkem. Nyní vymačkejte šťávu z celého citronu přes odšťavňovač, přidejte ji do sirupu a poté uložte sirup do ledničky. Nejlepších výsledků dle serveru Healthline docílíte tak, že začnete užívat každý den jednu polévkovou lžíci směsi. Již po prvním užití na sobě budete moci rozpoznat příznivé změny a podpoříte tím i svůj krevní oběh.

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články