Zničí artritidu i záněty: Zázračnou rostlinku má doma každý

Bobkový list používáte běžně v kuchyni při vaření. Tato skvělá rostlina vám může podat pomocnou ruku při mnoha nemocech, hlavně při zánětu a bolesti.

Listy bobkového listu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hlavně ve stáří se začínají ozývat klouby. Nepříjemná bolest a ztuhlost doprovází různé typy artritidy a zhoršuje kvalitu každodenního života. Řešení není daleko, pravděpodobně se ukrývá v kuchyni ve skřínce s kořením. Jedná se o bobkový list, který vám dokáže ulevit od bolesti a zmírnit zánět v kloubech i v celém těle.

Vavřín jako lék proti bolesti

Vavřín neboli bobkový list se často používá v lidové medicíně na bolest. V případě bolavých kloubů je nejlepší připravit si z něj olej, který se pak snadno aplikuje na bolavá místa. Stačí ho nanést, vmasírovat a úleva se brzy dostaví. Pomáhá také na křečové žíly a bolesti hlavy.

Použít ho ale můžete i jako obklad. Připravuje se z vavřínového čaje, stačí nechat hodinu louhovat 5-6 listů. Až se čaj odleží, namočíte do něj gázu a tu přiložíte na bolestivé místo. Doporučuje se nechat obklad působit půl hodiny a proces opakovat třikrát denně vždy s čerstvým čajem.

Boj s artritidou není lehký

Ulevit si při artritidě můžete mnoha lidovými způsoby. Pomáhá také zdravá a vyvážená strava, která může příznaky artritidy výrazně ztlumit. Výživoví poradci doporučují vyhýbat se rajčatům, lilkům, bramborám a paprikám. Taktéž vyřaďte ze stravy rafinované cukry, sůl a alkohol. Tyto potraviny mohou zánět naopak zhoršovat.

Ležící sklenice na utěrce s rozsypaným bobkovým listem iZdroj fotografie: Pixabay
Bobkový list zažene bolest rychlostí blesku

Nepřestat se hýbat

Při jakýchkoli pohybových problémech, které se hlásí s věkem, je nejdůležitější pohyb. Neznamená to dřít jako mezek nebo se potit v posilovně, znamená to zůstat aktivní. Chodit na procházky, občas procvičit prsty na rukou, protáhnout se, prostě nic namáhavého. Když se přestanete hýbat, klouby ztuhnou a zhorší se jejich pohyblivost. Pokud se ráno budíte se ztuhlými klouby, rozhýbejte je. Pokud jste ještě nebyli s tímto problémem u lékaře, určitě se k němu vypravte.

Bobkový list toho umí daleko víc než ulevovat při kloubních potížích a bolestech. Pomůže i při ledvinových kamenech a dokáže zlepšit paměť.

Jak využíváte bobkový list při léčení neduhů vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články