Smíchala před spaním banán se skořicí, brzy se stalo něco, o čem ani nesnila

Banán se skořicí tvoří jedinečnou kombinaci, která nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Obzvláště účinně vám pomůže v boji proti nespavosti.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Banán v kombinaci se skořicí je považován za jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv, které vám pomůže zejména lépe spát a udržet všechny tělesné funkce v nejlepším stavu. Nespavost je totiž velmi nebezpečný problém, který se může snadno podepsat na vašem zdraví, a to zejména co se týče poškození kognitivních funkcí nebo vyššího rizika rozvoje srdečních chorob. Je proto důležité, abyste si každý den dopřáli dostatek odpočinku, jinak se můžete dostat do vážných problémů, na což upozornil i web Healthline

Nedostatek spánku a lidské zdraví 

Spánek hraje velmi důležitou roli ve zdravém životním stylu, neboť je nezbytný pro udržení dobrého duševního zdraví a fyzické kondice. Během této doby totiž dochází k regeneraci důležitých orgánů, včetně mozku a trávicího traktu, takže pokud na něj dostatečně nedbáte, může se to výrazně odrazit na jejich zdraví. Mimo to se jedná o problém, který výrazně zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je srdeční infarkt, mozková mrtvice a také vysoký krevní tlak. 

Pokud se tedy ochuzujete o potřebný odpočinek, může se to výrazně odrazit na vašem zdraví a způsobit řadu problémů – o tom, jak snadněji spát, jsme již několikrát psali na JakZdravě – pomůže například spaní bez pyžama. Obzvláště pozor by si měli dávat dospívající děti, protože právě pro ně je dostatek spánku hlavním faktorem růstu a dobrého vývoje orgánů. Naštěstí však existuje také banánovo-skořicový nápoj, který stačí vypít hodinu před spaním. Recept na tuto dobrotu je velmi jednoduchý. 

Léčivý nápoj z banánů a skořice 

S nespavostí vám dokáže skvěle pomoci rada, se kterou už jste se na JakZdravě setkali nebo právě léčivý nápoj z banánů a skořice, který obsahuje účinné aminokyseliny zvyšující hladinu serotoninu. To znamená, že jejich častější konzumace reguluje spánkové návyky a má také příznivý vliv na náladu jedince a chuť k jídlu. Obecně je pak toto ovoce velmi bohaté na minerály, jako je železo, vápník a draslík, které během odpočinku hrají taktéž důležitou roli. Co se týče skořice, ta zase nabízí podporu krevního oběhu, lepší trávení a pomáhá tělu relaxovat.

Budete potřebovat následující ingredience

  • 1 banán
  • 1 litr vody
  • ½ čajové lžičky skořice
ruličky skořice iZdroj fotografie: Pixabay
Skořice v kombinaci s banánem pomáhá léčit nespavost

Pak už stačí jen rozmixovat banán se špetkou skořice (je-li příliš hustý, přidejte trochu vody ke zředění) a výslednou tekutinu poté vypít před spaním. Již během první noci pocítíte příznivě změny a po ránu se budete cítit plní energie a mnohem veselejší. Banány toho však podle lékařky SaVanna Shoemaker nabízí mnohem více, a proto by ve vašem jídelníčku neměly chybět v žádném případě. Pokud je budete konzumovat pravidelně, můžete se těšit na přínosy, jako je: 

  • Zvýšení energie: Jsou zdrojem přirozené energie a dodají vám sílu a energii během cvičení.
  • Podpora kardiovaskulárního zdraví: Díky vysokému obsahu draslíku pomáhají udržovat normální krevní tlak a srdeční činnost.
  • Zlepšení trávení: Banány obsahují vlákninu, která podporuje zdravý trávicí systém a pomáhá předcházet zácpě.
  • Podpora imunitního systému: Díky obsahu vitamínu C posilují imunitní systém a pomáhají v boji proti infekcím.
  • Zlepšení nálady: Obsahují také tryptofan, který se v těle přeměňuje na serotonin, hormon štěstí. 
  • Zdravá kůže: Vitamín C obsažený v banánech podporuje tvorbu kolagenu, čímž udržuje pokožku kůži pružnou a mladistvou.

Jak se tento jedinečný nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články