Čaj z banánové slupky má mnoho zdravotních benefitů. Kdo nezkusil, nepochopí

Když sníte banán, zaplaví vás pocit, že jste pro své zdraví zase něco udělali. A slupku zahodíte. To je veliká chyba. I slupka má vašemu zdraví co nabídnout.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Banánová slupka se dá použít k tolika různým věcem, že je škoda ji vyhazovat. Tak třeba ji můžete nastražit, aby po ní někdo uklouznul, jako to vídáte v kreslených filmech. Ale ještě lepší než nízká zábava je využít látky obsažené v banánové slupce ke zlepšení svého zdraví. Udělejte si z banánové slupky čaj a nebudete litovat.

Banánová slupka není odpad

V banánové slupce najdete rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, která je důležitá pro správné trávení a pomáhá navodit pocit sytosti. Ačkoli se tak lidé k banánovým slupkám chovají, rozhodně nejsou bezcenné. Ba právě naopak.

Banánový čaj ze slupek a jeho výhody

Jakmile začnete pít čaj z banánových slupek, můžete se těšit na povzbuzení metabolismu. Budete schopni lépe spalovat kalorie a přitom vám tento čaj dodá energii. Také si všimnete, že jíte mnohem méně a nezdravá jídla už vás vůbec nelákají. Těšte se také na klidný spánek. Banánové slupky obsahují tryptofan, který navozuje ospalost. Také má vliv na hladinu serotoninu, takže zlepšuje i kvalitu spánku. Díky dalším sloučeninám v banánových slupkách vás čaj ochrání před rakovinou, srdečními chorobami a sníží špatný LDL cholesterol v těle.

Recept na čaj z banánové slupky

Výhod je mnoho. Odhodlali jste se tento čaj vyzkoušet? V tom případě směle do toho. Můžete jedině získat.

Co budete potřebovat?

  • 150 ml vody
  • a banánovou slupku.
iZdroj fotografie: Freepik

Postup přípravy receptu:

  1. Dejte vařit vodu do hrnce.
  2. Jakmile se začne vařit, přidejte banánovou slupku.
  3. Po uvaření hrnec přikryjte talířem a stáhněte z plotny.
  4. Nechte 10 minut louhovat.
  5. Nalijte do šálku a popíjejte. Pro chuť můžete přidat skořici a med.

Aplikace a dávkování:

Tento čaj je nejlepší pít ráno nebo večer. Banány jsou prostě skvělé, podívejte se, co všechno můžete získat. Konzumace banánů má zkrátka mnoho zdravotních výhod.

Jak využíváte banánovou slupku vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články