Nejlepší přírodní lék: Pár bobulí denně dodá železnou imunitu a posílí cévy už za 2 dny

Dřín obecný v sobě ukrývá obrovskou nálož vitamínu C a silný rostlinný olej, který porazí záněty a bakterie. Podívejte se, v čem vám dřín pomůže.

Plody dřínu na větvi i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Znáte dřín obecný? Jedná se o okrasný keř, jehož plody jsou jedlé bobule. Tyto plody mají mimořádně léčivé schopnosti. Bobule dřínu pomáhají posilovat imunitu, zpevňovat cévy a dají se využít při vzplanutí hemoroidů.

Účinky bobulí dřínu na zdraví

Posilují imunitu

Plody dřínu obecného posilují imunitní systém, protože obsahují hodně vitamínu C. Pokud byste ho chtěli užívat preventivně, doporučuje se denně sníst ½ šálku jeho červených bobulí. Vydržte je takto užívat deset dní a vaše imunita by měla být přímo skálopevná. Kromě vitamínu C také bobule obsahují velké množství vitamínu E, kterého, jak píše web RXList, mají lidé běžně v potravě nedostatek.

Podporují metabolismus

Chcete-li zhubnout, dřín může být dobrým pomocníkem. Obsahuje jen minimum kalorií. Navíc je bohatý na pektiny, které pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla ven, hlavně kyselinu šťavelovou a kyselinu močovou.

Podporují zdravé trávení

Jestli vás trápí potíže s trávicím systémem, dřín pro vás bude vhodné řešení. Pro úpravu činnosti střev a žaludku stačí sníst před každým jídlem 10-12 bobulí dřínu. Trávení podporují také fíky, jak naše redakce psala již dříve.

Vhodné pro cukrovkáře

Pro lidi trpící cukrovkou je velmi vhodná šťáva z plodů dřínu. Nápoj z nich snižuje hladinu cukru v krvi. Doporučená dávka je 50 gramů půl hodiny před jídlem. Postupně zvyšujte množství šťávy na 200 gramů.

Bobule dřínu v proutěném košíku iZdroj fotografie: Freepik
Plody dřínu obecného jsou jasně červené

Dřín na kožní problémy

Trápí vás akné a černé tečky? V tom případě vyzkoušejte každý den zkonzumovat 100-200 gramů plodů dřínu. Brzy bude vaše pleť mnohem zdravější a čistější. Totéž můžete praktikovat při ekzémech. A nemusíte zůstávat jen u konzumace bobulí. Vhodné jsou také šťávy a odvary, jak se můžete dočíst i na webu Lidovky.

Léčba hemoroidů pomocí dřínu

Bobule i s jadérky jsou bohaté na rostlinné oleje, které léčí záněty a bojují s bakteriemi. To pomáhá ke zmírnění příznaků hemoroidů. Pecičky z bobulí pomáhají zmírnit otok, bolest a zmenšit zarudlé hemoroidy. Nejlepší je konzumace 15 bobulí denně i s peckami.

Domácí eliminace hemoroidů přirozenou cestou pomocí léků našich předků

Dřín pomůže i s nachlazením

Šťávy a odvary z bobulí dřínu se řadí mezi nejlepší přírodní způsoby, jak srazit vysokou horečku. I džem z bobulí dřínu vám dokáže pomoci rychle se uzdravit z chřipky, ztlumí bolest v krku a dodá vám mnoho vitamínu C, který je potřeba pro silnou imunitu. Z dřínu si můžete připravit také léčivou tinkturu, na kterou jsme již dříve publikovali recept na JakZdravě.

Jaké jsou vaše zkušenosti s dřínem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články