Bolest hlavy se může jít bodnout, obyčejný prášek za pár korun ji zničí během 2 minut

Pokud vás neustále bolí hlava, začněte jíst více této složky. Pomůže vám problémy odstranit již během několika minut a to zcela přirozeně.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolest hlavy je nepříjemný problém, se kterým se v současné době potýká drtivá většina světové populace. Ať už za ní stojí vyčerpanost z práce, nadměrný stres nebo jakékoli jiné příčiny, nemusíte ji řešit komerčními léky plnými chemie či jinými drahými prostředky. Mnohem lépe vám totiž dokáže dle webu Healthline pomoci jediný minerál, který lze doplnit prostřednictvím doplňků stravy nebo správnými potravinami – a to obyčejný hořčík. 

S bolestí hlavy dokáže pomoci zejména hořčík 

Hořčík je v těle zastoupen v relativně velkém množství a vědci potvrzují, že na něm závisí více než 300 biochemických tělesných reakcí. Jeho dostatečný příjem je důležitý zejména pro aktivaci svalů a nervů, výrobu energie, detoxikaci těla a například také trávení bílkovin, sacharidů a tuků. Naopak v případě jeho nedostatku může dojít k řadě nepříjemných příznaků, z nichž tím nejčastějším je silná bolest hlavy a migrény. 

Bolest hlavy iZdroj fotografie: Freepik
Bolesti hlavy pomůže odstranit hořčík

Pokud se tedy s těmito nepříjemnostmi potýkáte i vy a již nic vám nepomáhá, nemusíte nutně spěchat do lékárny a kupovat si prášky plné chemie či jiné komerční prostředky. Mnohem lépe uděláte, když dle lékařky Katherine Marengo sáhnete po doplňcích stravy s tímto nezbytným minerálem nebo změníte svůj jídelníček. Veškeré bolesti hlavy zmizí již během pár dnů a mimo jiné přispějete k ozdravení mnoha dalších tělesných procesů. 

Konzumujte dýňová semínka správně. Většina lidí je jí špatně a okrádá se o zázračné účinky

Hořčík lze doplnit prostřednictvím správných potravin 

Hořčík můžete do svého těla doplnit také prostřednictvím zdravé stravy. Mezi potraviny s jeho obsahem patří zejména ořechy a semínka, celozrnné potraviny, cereálie, hořká čokoláda, mák, droždí, luštěniny, čočka, pohanka, dýňová semena, datle, sýry, ryby a maso. Na webu JakZdravě jsme také psali jak může bolest hlavy souviset s mrtvicí

Jak řešíte bolesti hlavy vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články