Účinný spalovač tuků a omlazovač: Chrání cévní systém, čistí játra a doma ho má každý

Česnek pozná každý podle jeho silné vůně. Stejně silné má účinky na zdraví. Proslul ve spojitosti s podporováním imunity, to ale není zdaleka to jediné, v čem je přeborník.

Paličky česneku a česnekové stroužky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Česnek potkáte snad v každém obchodě. Není nijak drahý a přitom se jedná o skvělý přírodní lék. Pokud máte zahrádku, můžete si ho dokonce vypěstovat sami. Jeho účinky na zdraví za to dozajista stojí. Již stovky let se česnek běžně používá v lidovém léčitelství a mnoho z jeho účinků už je dokonce vědecky potvrzeno. Nebojte se zařadit ho do svého jídelníčku.

Česnek jako mocný lék

Česnek může jíst každý, i když někteří na něj mohou reagovat podrážděným žaludkem. Existuje skupina osob, pro kterou se česnek nehodí. O ní jsme psali na JakZdravě již dříve. Tentokrát se ale zaměříme na to, co česnek dokáže léčit. Česnek má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém, dokáže snižovat vysoký krevní tlak a díky vysokému obsahu antioxidantů dokáže chránit tělo před oxidačním stresem, jak potvrzuje také web Healthline.

Česnek je přírodní antibiotikum, má protiplísňové účinky a lidová medicína ho doporučuje na odstraňování bradavic. Česnekový čaj se doporučuje při hubnutí. V případě vypadávání vlasů či lámavosti nehtů se doporučuje jíst česnek nebo použít zevně česnekovou tinkturu, jak potvrzuje také web MedicalNewsToday. Také dodává, že česnek je skvělý pro podporu imunity a při nachlazení může zkrátit dobu léčby o několik dní.

Stroužky česneku neloupané iZdroj fotografie: Pixabay
Česnek je silné přírodní antibiotikum. Funguje i jako odčervení.

Detoxikace pomocí česneku

Česnek hraje důležitou roli, pokud se rozhodnete detoxikovat organismus. Pomáhá odstraňovat škodlivé látky z těla, regeneruje játra, účinně zabíjí bakterie a pomáhá také proti vnitřním parazitům.

14 preventivních receptů s česnekem. Slupku ani nevyhazujte, ušetří vám spoustu problémů

Lidová medicína využívá česnek i ke zbavení se kvasinkových infekcí v pochvě, stačí vložit stroužek česneku na intimní místo a účinek by měl přijít. Naše redakce nedávno psala také o triku lidové medicíny, která spočívá ve vložení stroužku česneku do ucha.

Jakým způsobem používáte česnek vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články