Až 7 kilogramů měsíčně: Pokud existuje zázrak na hubnutí, je to právě tato surovina

Semínka obecně patří mezi zdravé potraviny, které mají moc zlepšovat metabolismus a podporovat střevní mikroflóru. Chia semínka jsou jedničkou v počtu bílkovin.

Chia semínka na lžičce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Chia semínka patří k nejúčinnějším potravinám na hubnutí. Patří mezi superpotraviny, protože obsahují omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty a vlákninu. Kromě toho, že vám chia semínka pomohou zbavit se kil navíc, mají mnoho dalších skvělých vlastností pro podporu vašeho zdraví.

Účinky chia semínek na zdraví

Chia semínka, jak potvrzuje také web Healthline, vám dodají energii, protože jsou plné bílkovin. Omega-3 mastné kyseliny v nich obsažené vám zase pomohou proti depresi a dalším duševním chorobám. Jak uvádí web MayoClinicHealthSystem, chia semínka jsou bohatá na vápník, takže pokud hledáte potraviny, které podpoří zdraví vašich zubů a kostí, u chia semínek jste na správné adrese.

Klouby, vlasy a nehty

Každodenní konzumace hrsti chia semínek se na vás brzy projeví. Budete mít krásné a zdravé nehty a vlasy. Vzhledem k tomu, že chia semínka obsahují antioxidanty, mají silný protizánětlivý účinek a podporují zdraví a regeneraci kloubů. Kromě toho antioxidanty zpomalují proces stárnutí, takže vám jistě zmizí i nějaká ta vráska.

Vhodné pro diabetiky

Když namočíte chia semínka do vody, stanou se gelovými. Říká se tomu chia gel. Ten je velmi vhodný pro diabetiky, protože zpomaluje přeměnu sacharidů na cukr. Podporuje fungování metabolismu a pomůže vám tlumit příznaky cukrovky. Navíc tím, že pomáhají vstřebávání sacharidů, vám pomohou zbavit se záchvatů přejídání. To při hubnutí velmi pomáhá. Na JakZdravě najdete recept z chia semínek, který vám pomůže splasknout nafouknuté bříško.

Sklenice s chia semínky a lžičkou iZdroj fotografie: Freepik
Chia semínka jsou skvělou volbou při hubnutí

Vhodné pro těhotné ženy

Chia semínka jsou bohatá na hořčík, který je důležitý pro nastávající maminky. Pomáhá relaxovat a zmírňuje svalové křeče. Pro ženy obecně jsou chia semínka vhodná při menstruaci k celkovému uvolnění. Hodit se bude i jejich obsah železa, kterého je v těhotenství také zvýšená potřeba.

4 ranní návyky, které brání hubnutí. Napravte špatnou rutinu a umožněte tělu zbavit se tuku

Vhodné při bezlepkové dietě

Nemusíte se bát ani lepku, protože chia semínka se vyskytují ve své přirozené formě bez něj.

O dalších účincích chia semínek a jejich účinku na krevní tlak psala naše redakce již dříve.

Jaké jsou vaše zkušenosti s chia semínky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články