Dědeček ukázal domácí recept proti plísním nehtů: Stačí jen 2 ingredience

Pokud vás trápí plíseň nehtů, nemusíte nutně spěchat k lékaři a užívat drahé komerční výrobky plné chemie. Postačí vám tyto dvě ingredience.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Plíseň nehtů je nepříjemný problém, který může snadno ovlivnit váš každodenní život. Pokud se s ní tedy potýkáte i vy, přičemž je viditelné, že se situace zhoršuje, rozhodně nečekejte s její léčbou. Tu však můžete úspěšně dokončit i u sebe doma, a to jednoduše pomocí dvou účinných ingrediencí – třezalkového oleje a polohrubé mouky. Jakmile je smícháte a začnete používat, pozitivní změny přijdou dle serveru Healtlhine již po pár dnech. 

Léčba nehtů pomocí třezalkové směsi 

Pokud jste si všimli nevzhledné plísně na svých nehtech, připravte si 1 polévkovou lžíci třezalkového oleje a 1 polévkovou lžíce polohrubé mouky. Obě ingredience pak stačí smíchat a vzniklou léčivou směs pak natřít na postižené prsty, zabalit do gázy a nechat působit přes noc. Proceduru je nutné opakovat další tři noci a za žádnou cenu během ní nepoužívejte žádné další léky. To by totiž mohlo vést k různým vedlejším účinkům. 

Připravit si můžete rovněž i třezalkový olej. V takovém případě budete potřebovat čerstvou nebo sušenou rostlinu, kterou je třeba podrtit na malé kousky a následně vložit do skleněné láhve (nejlépe co nejvíce). Nyní si vezměte svůj oblíbený rostlinný olej a zalijte jím celý obsah v láhvi – od okraje byste však měli nechat dva centimetry, neboť je dle serveru MedicalNewsToday možné, že směs začne zvětšovat svůj objem. 

Čerstvé a sušené květy třezalky tečkované iZdroj fotografie: Pixabay
Třezalka tečkovaná nabízí řadu zdravotních benefitů, včetně odstranění plísně nehtů

Poté už stačí láhev řádně uzavřít a nechat ji na slunném a teplém místě po dobu minimálně 4 až 6 týdnů. Pozor, že při maceraci by neměla teplota přesáhnout 45 °C, a proto léčivou směs pravidelně kontrolujte. Nakonec olej stačí přecedit přes jemné plátno a uskladnit, nejlépe v dobře uzavřených, tmavých lahvích a v chladu. Takový olej má široké využití a můžete jej užívat jak vnitřně, tak pro zevní použití. Na JakZdravě jsme psali více o třezalce a jejích přínosech. 

Jak se třezalková směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články