Naši předci ho nazývali faraonským zlatem: Už po první lžičce mizí kašel a imunita je jako ze železa

Tato směs vám pomůže zmírnit příznaky chřipky a nachlazení a posílí vaši imunitu. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku a bude vám lépe.

                   

Během zimy se většina lidí potýká s řadou nepříjemných onemocnění, jako je nachlazení, chřipka nebo kašel. Tyto problémy vám dokáží velmi snadno narušit každodenní život, a proto je dobré mít v případě potřeby po ruce správného pomocníka, který je zmírní a pomůže vaše tělo rychle regenerovat. Skvěle se osvědčilo tzv. faraonské zlato, které si dle lékařky Marie Lorraine Johnson zakládá na přírodním medu a černém kmínu. 

Tajemství černého kmínu 

Černý kmín patří mezi účinné přírodní pomocníky, které používali již staří Egypťané – dokonce byl nalezen při vykopávkách v hrobkách panovníků. Dobře známý je však také v čínské a indické medicíně, kde se již po staletí používá k léčbě bronchitidy, průjmu, onemocnění jater, odstranění parazitů a mnoha dalších problémů. To vše díky obsaženým antioxidantům, rostlinným sterolům a alkaloidům, které dobře posilují imunitu.  

Dokonce i moderní medicína ukazuje, že se v černém kmínu ukrývá velká síla. Jak například uvádí web Healtlhine, má diuretický, antihypertenzivní a antidiabetický účinek, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a reguluje krevní tlak. Mimo jiné má pak toto koření také protizánětlivé, analgetické a antibakteriální vlastnosti. Jedná se proto o ideálního pomocníka v případě nachlazení, kašle nebo chřipky, kterou pomáhá rychle léčit.

Příprava faraonského zlata 

Abyste mohli vytěžit z černého kmínu maximální účinek, je dobré zkombinovat ho s jiným silným přírodním antibiotikem, například medem, hřebíčkem a anýzem. Všechny tyto ingredience nabízí další pozitivní účinky pro lidské zdraví, včetně zklidnění bolavého hrdla a zklidnění trávicího traktu. K přípravě faraonského zlata budete potřebovat následující: 

lžička s medem a miska na stole iZdroj fotografie: Freepik
Med v kombinaci s kmínem a dalšími přírodními léčivy bojuje proti zimním nemocem
  • 100 gramů přírodního medu
  • 100 gramů semen černého kmínu
  • 2 hvězdičky anýzu
  • 10 ks hřebíčků 

Jakmile mě začínalo bolet v krku, babička okamžitě tasila kmín. Její medicína fungovala do 2 hodin

Příprava je velmi jednoduchá. Všechno koření rozdrťte na jemný prach v mlýnku na kávu, poté ho přidejte k medu a vše důkladně promíchejte. Takto připravenou směs užívejte každý den, a to 2 až 3 čajové lžičky pro dospělé a pro děti jednou denně půl čajové lžičky. Přidat ji můžete například do mléka nebo bylinných nálevů. Na webu JakZdravě jsme psali také o zimním sirupu za pár kaček, který pomůže nejen na kašel. 

Jak se faraonské zlato osvědčilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články