Největší strašák anémie: Stačí smíchat pár surovin a rázem je po problémech

Problémy s chudokrevností se projevují hlavně neodbytnou únavou a sníženou výkonností. Řešení je snadné. Přidejte do stravy železo. Kakao může být skvělou volbou.

Červené krvinky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Anémie neboli chudokrevnost je nedostatek červených krvinek. Řešením je zaměřit se na potraviny, které jsou bohaté na železo, jenž je pro tvorbu červených krvinek potřeba. Můžete sáhnout také po některém z lidových receptů, které vám pomohou připravit si kúru pro podporu krvetvorby tak, abyste se rychle dostali zpět do formy.

Směs pro zlepšení krevního obrazu

Stačí smíchat pár ingrediencí, které v sobě obsahují to, co vašemu tělu chybí. Tento recept vám nejen vylepší krevní obraz, ale také posílí imunitu a dodá energii.

Co budete potřebovat na jednu dávku?

  • 1 kg přírodního lučního medu,
  • 100 g organického kakaového prášku,
  • 100 g nasekaných lískových oříšků
  • a 100 g nasekaných nebo mletých vlašských ořechů.

Volitelně můžete přidat kopřivová semínka, sezamová semínka, slunečnicová semínka, mandle, kešu a další semínka. Hlavní složkou je med a kakao.

Postup přípravy receptu:

  1. Smíchejte med a kakao.
  2. Přidejte ostatní ingredience a dobře promíchejte.
  3. Směs rozdělte do sklenic a uzavřete.
  4. Odložte na chladné a tmavé místo.

Aplikace a dávkování:

Užívejte 2-3krát denně jednu lžičku.

Hromádka kakaového prášku iZdroj fotografie: Pixabay
Kvalitní kakao je skvělým a chutným zdrojem železa.

Proč je kakao důležité?

Poctivé kakao obsahuje polyfenoly, které léčí zánět a snižují cholesterol. Web Healthline uvádí, že kakao vám může pomoci snižovat krevní tlak a snížit riziko vzniku kardiovaskulárních nemocí. Navíc zlepšuje průtok krve cévami a zlepšuje zásobení mozku krví. Tím výrazně zlepšuje mozkové funkce. Kakao pomáhá proti depresím, zlepšuje náladu a redukuje stres. Už staří Arabové věděli, že čokoláda chrání před vysokým tlakem, jak jsme psali na JakZdravě v samostatném článku.

Léčba anémie lidovými prostředky našich předků, bez umělých léků. Účinně poslouží droždí z lednice, či kopřiva ze zahrady

Med jako přírodní antibiotikum

V tomto receptu je med důležitý, protože obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Je bohatý hlavně na antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály. Dietetička Jerlyn Jones připomíná, že med pomáhá v boji s bakteriemi, viry i plísněmi, a dokonce se dá používat zevně na mnohá kožní onemocnění. Jak využít med proti pupínkům, psala naše redakce v článku staršího data.

Co jíte proti anémii vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články