Kam se hrabou léky: Dvě suroviny za pár korun a imunita bude silnější než kdy jindy

V celé lékárně nenajdete tak skvělý lék, jakým je kurkuma smíchaná s medem. Obě látky mají protizánětlivé vlastnosti, které se jejich spojením ještě znásobí.

Med na dřevěné lžičce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kurkuma se stala v poslední době jedním z nejoblíbenějších a nejužívanějších koření. Její využití se už dávno neomezuje jenom na kuchyň. Kurkuma ovládla alternativní medicínu a mnoho jejích účinků na lidské zdraví prokázala i věda. Už jen její zlato-oranžová barva dokáže člověku zvednout náladu. Její konzumace však slibuje další benefity.

Proč se stala kurkuma lékem

Kurkuma má velmi silný protizánětlivý účinek, díky kterému pomáhá při zevním použití hojit řezné rány i bolesti a drobná poranění svalů. Na JakZdravě doporučujeme její využití v podobě pleťové masky proti akné a vráskám. Její vnitřní užívání pomáhá na trávicí problémy, zpomaluje proces stárnutí buněk, posiluje imunitu, pomáhá jako doplněk stravy při artritidě a má dokonce pozitivní účinky na nervovou soustavu, jak potvrzuje také web Healthline.

Kurkuma a med posílí imunitu

Kurkumin, látka obsažená v kurkumě, dokáže snižovat zánět v těle a zlepšovat trávení. Jeho antibakteriální účinky působící ve střevech pomáhají nastolit správnou střevní mikroflóru. Vědci se domnívají, že kurkuma může pomoci předcházet mnoha typům rakoviny. Její účinek se jen násobí, když se spojí s medem. Dietetička Kim Chin zdůrazňuje, že samotný med je přírodní antibiotikum nabité antioxidanty s protizánětlivým účinkem. O medu jako superpotravině psala naše redakce již dříve.

Odměrka s kurkumovým práškem iZdroj fotografie: Freepik
Takto vypadá kurkuma v prášku. Veselá a teplá barva lahodí i oku

Recept na kurkumu s medem

Představujeme vám super snadný recept na extrémně účinný lék.

Co budete potřebovat?

  • 1-2 polévkové lžíce kurkumy v prášku
  • a 100 gramů medu.

Postup přípravy receptu:

  1. Smíchejte ingredience ve skleněné nádobě.
  2. A máte hotovo!

6 druhů medu, které mají blahodárné léčivé účinky na vaše tělo. Z řadou neduhů pomůžou lépe než léky

Aplikace a dávkování:

Při nachlazení a chřipce užívejte 1 čajovou lžičku kurkumového léku každou hodinu. Druhý den si dejte čajovou lžičku každé dvě hodiny. Následující den užívejte 1 čajovou lžičku třikrát denně. Směs nepolykejte okamžitě, nechte ji tát v ústech. Velmi příjemné je dát si k tomu šálek teplého čaje, uvolnit se a dovolit si odpočívat.

Jak využíváte kurkumu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články