Léčí mozek, játra i štítnou žlázu: Jednoduchá kombinace tří surovin umí hotové zázraky

Z kurkumy se dají připravit mnohé lidové recepty. Ženy ji jistě znají jako nedostižnou přísadu do pleťových masek. Tím ale její léčivé schopnosti rozhodně nekončí.

elixír i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kurkuma se používá pro své léčivé schopnosti už po staletí. Prospívá zdraví mnoha způsoby. Poradí si s bakteriemi i viry, má pozitivní vliv na životně důležité orgány a pomáhá zlepšovat jejich funkci. Navíc obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání vaše tělo před škodami, které páchají volné radikály. Abyste její účinky využili na maximum, stačí vám si z ní připravit léčivou vodu.

Léčivá voda z kurkumy

Co budete potřebovat?

  • Půl lžičky kurkumy,
  • sklenici teplé vody
  • a lžičku medu.

Postup přípravy receptu:

  1. Připravte si sklenici teplé vody.
  2. Přidejte půl lžičky kurkumy.
  3. Přidejte med pro dochucení. Měla by stačit lžička.
  4. Pečlivě zamíchejte a můžete pít.

Aplikace a dávkování:

Kurkumovou vodu si připravujte každé ráno. Odměnou vám budou její nedostižné účinky na zdraví.

Na co všechno je kurkumová voda dobrá?

Uzdravuje játra

Kurkuma chrání játra. Zabraňuje jejich poškození a pomáhá jaterním buňkám regenerovat. Podporuje produkci žluči, zlepšuje funkci žlučníku a tím zlepšuje trávení tuků.

Kurkumový prášek na dřevěné lžičce iZdroj fotografie: Freepik

Podporuje mozek

Kurkuminoidy jsou antioxidanty, které se v kurkumě nacházejí ve skutečně hojném počtu. Ty chrání vaše mozkové buňky před poškozením volnými radikály, které včas zneutralizují a nenechají je tak k mozkovým buňkám ani přivonět.

Léčí záněty v těle

Chronické záněty mohou v těle probíhat nepozorovaně. Na jejich podkladě pak vznikají různé neduhy a choroby. Kurkuma má protizánětlivé účinky, takže její dlouhodobé užívání výrazně zmírní záněty v těle. Jako malý bonus utiší bolesti.

Kurkuma na štítnou žlázu

Kurkuma vám podá pomocnou ruku i při léčbě autoimunitních chorob štítné žlázy jako jsou Gravesova-Basedowova nemoc a Hashimotova struma. Také si dávejte pozor na potraviny, které škodí štítné žláze. Některé potraviny v sobě obsahují látky, které mohou ovlivňovat hormony v těle, hormony štítné žlázy nevyjímaje.

Jak často se ve vašem jídelníčku objevuje kurkuma?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články