Lidový čaj našich babiček: Pomáhá léčit artritidu, štítnou žlázu i psoriázu

Tymiánový čaj podle vašich babiček vám může pomoci s mnoha zdravotními problémy, přitom je nesmírně jednoduchý na přípravu a stačí vám k němu jen voda a samotná bylina.

tymiánový čaj i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud vám není dobře, zajdete si k lékaři. Babičky to však tak dříve nedělaly. Věřily přírodě a veškeré léky si často připravovaly samy. Jedním z takových populárních domácích léčiv je tymiánový čaj, který vám pomůže s artritidou, štítnou žlázou, psoriázou, lupusem, závratěmi a chronickou únavou.

Proč je tymián tak populární bylinou?

Tymián je užitečný v boji proti chorobám spojenými s artritidou, závratěmi, lupusem, fibromyalgií, štítnou žlázou, chronickou únavou, hypertyreózou, problémy s pokožkou atp. Jednou z největších výhod tymiánu je, že je snadno dostupný. Dokonce si ho můžete pěstovat sami, není to nic náročného.

Kromě toho všeho je tymián také bohatý na vápník, železo či draslík a obsahuje mnoho živin i vitamínů nezbytných pro zdraví. Pokud se tymián bude ve vašem jídelníčku vyskytovat častěji, můžete regulovat svůj krevní tlak a zvýšit počet červených krvinek, stejně tak účinně bojovat proti bronchitidě, astmatu, bolesti v krku a dalším zdravotním problémům.

tymián iZdroj fotografie: Freepik

Recept na tymiánový čaj

Co budete potřebovat:

  • 1 hrst čerstvého nebo sušeného tymiánu
  • 1 šálek minerální vody

Postup a užívání:

Nejdříve je potřeba velice dobře očistit tymiánové listy, aby se odstranily veškeré nečistoty. Minerální vodu přiveďte k varu a zalijte jí tymián. Nechte louhovat. Jakmile čaj vychladne na pokojovou teplotu, můžete pít. Nejlépe 2x denně – ráno na prázdný žaludek a poté těsně před spaním. Takto jednoduše můžete využít léčivých vlastností tymiánu. Zanedlouho pocítíte pozitivní výsledky.

Jakými způsoby používáte tymián?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články