Konec gastritidy, plynatosti a špatnému trávení, pomůže je zničit jediná bylinka

Lněné semínko je jedním z nejlepších léků na gastrointestinální potíže. Můžete jej konzumovat samotné, v pokrmech nebo z něj připravit olej či mléko.

lněné semínko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vás trápí záněty žaludeční sliznice, plynatost, potíže s trávením či pálení žáhy, mohou vám výrazně pomoci bylinky jako je třezalka, řebříček, šípek, tymián, máta či heřmánek. Nutriční specialistka Kathy W. Warwick tvrdí, že úplně nejlepší je však len, respektive lněné semínko. To totiž dokáže účinně bojovat se všemi gastrointestinálními problémy.

Lněné semínko umí se zažíváním zázraky

Lněné semínko jsme vám na JakZdravě doporučovali již v souvislosti se snižovaním krevního tlaku a cholesterolu nebo s hubnutím. Jeho další obrovskou výhodou je pozitivní vliv na trávení. Lněné semínko totiž:

  • Zmírňuje záněty: Lněné semínko obsahuje látky nazývané lignany, které mají protizánětlivé účinky, což může pomoci při léčbě gastritidy.
  • Podporuje trávení: Vláknina obsažená ve lněných semínkách pomáhá regulovat trávicí procesy a podporuje pravidelné pohyby střev. Tím dochází ke snížení plynatosti a zlepšení trávení.
  • Zlepšuje stav střevní mikroflóry: Lněné semínko obsahuje prebiotika, která slouží jako potrava pro zdravé bakterie ve střevě. 
trávení, ženské ruce na bříšku iZdroj fotografie: Pixabay
Lněné semínko má na trávení velmi pozitivní vliv

Jak konzumovat lněné semínko

Lněné semínko můžete konzumovat samotné, v pokrmech či smoothies. Nejjednodušší je namočit polévkovou lžíci lněného semínka do šálku vlažné vody, nechat cca šest hodin odstát a před spaním semínka sníst. Pokud vám konzumace samotného lněného semínka nevyhovuje, můžete místo něj vyzkoušet lněný olej nebo lněné mléko, které si snadno vyrobíte sami doma. Recepty jsme s vámi na JakZdravě již sdíleli.

Proč semínka nesmí chybět v jídelníčku: Kosti a klouby budou radostí bez sebe, cholesterol a krevní cukr v normě

Konzumace lněného semínka má množství dalších výhod

Jak vysvětlují odborníci z Healthline, pravidelná konzumace lněného semínka s sebou nese celou řadu dalších benefitů. Kromě těch výše jmenovaných mezi ně patří například pozitivní vliv na srdce (kvůli obsahu omega 3 mastných kyselin), snížení rizika vzniku rakoviny či snížení hladiny krevního cukru. Když jej tedy zařadíte do svého jídelníčku, určitě nic nepokazíte.

Jak často konzumujete lněné semínko vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články