Už žádný nedostatek železa v krvi, jediná potravina zatočí s anémií tak, že se nikdy nevrátí

Přidáním této rostliny do svého jídelníčku si zajistíte dostatek železa a už nikdy nebudete podstupovat boj s anémií či jinými zdravotními komplikacemi.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nedostatek železa je nebezpečný problém, který může mít vážný vliv na vaše zdraví. Pokud by vám tedy byl diagnostikován nebo na sobě rozpoznáte jeho typické příznaky, měli byste začít jednat co nejrychleji. Stačí však získat jedinou potravinu, tu přidat do svého jídelníčku a hladiny tohoto nezbytného minerálu se začnou opět zvyšovat. Jedná se podle lékařky Amy Richter o kopřivu, kterou lze užívat hned v několika různých variantách.

Jednoduchý kopřivový čaj

Pravděpodobně tím nejjednodušším způsobem, jak se ochránit před nedostatkem železa, je konzumace kopřivového čaje. Stačí získat 2 čajové lžičky rostliny, ty zalít 2 decilitry horké vody a nechat směs pět minut odstát. Následně tekutinu sceďte a pijte ji vlažnou, nejlépe jeden šálek třikrát denně. Můžete přidat také trochu šalvěje, tymiánu a máty, což jsou další užitečné bylinky, které znásobí jeho účinek a dodají mu jedinečnou chuť.  

Kopřivová šťáva

Jak také uvádí server MedicalNewsToday, pomoci vám dokáží i vršky mladé kopřivy. Ty stačí zpracovat v odšťavňovači (na jeden šálek šťávy potřebujete čtyři šálky kopřivy) – pokud chcete, můžete ji ještě osladit medem, který mimo jiné zlepší účinky tohoto přírodního léčiva a podpoří vaše zdraví z mnoha dalších hledisek. Rovněž se vyplatí užívat šťávu v kombinaci s citronem, který si taktéž získal oblibu pro své zajímavé benefity. 

Kopřiva iZdroj fotografie: Depositphotos
Kopřiva pomáhá vyrovnávat hladinu železa v krvi

Zdravé a osvěžující smoothie

V neposlední řadě můžete doplnit železo prostřednictvím kopřivového smoothie. Připravte si 3 až 4 hrsti listů kopřivy, 1 mango, 1 banán a zhruba 2 až 3 šálky vody.

nemoc krve -anémie

Když tělu chybí železo: Deficit se projeví na vlasech i nehtech, může to skončit anémií

Všechny ingredience stačí přidat do mixéru a nechat rozmixovat do hladka. Přidat můžete ještě mražené bobulovité ovoce, které změní barvu nápoje a dodá mu další užitečné látky. Na webu JakZdravě si můžete přečíst též o tom, co dokáže napáchat v těle anémie

Jak se kopřiva osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články