Neexistuje lepší bylinka na hubnutí: Její konzumace slibuje ztrátu 3 kilogramů za týden

Petržel je oblíbená bylinka, kterou většina lidí zná spíše jako ingredienci do vybraných pokrmů. Její pravidelná konzumace však nabízí řadu zdravotních přínosů.

Petrželová nať v pytlíčku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Petržel je aromatická bylina, která se běžně používá ke zlepšení chuti jídel. Mnozí lidé si však neuvědomují, že se také jedná o silné přírodní léčivo, které disponuje řadou zdravotních přínosů, včetně snadnějšího hubnutí, odstranění nahromaděné tekutiny v těle a podpory trávicího traktu. Abyste z ní vytěžili co nejvíce, můžete si z ní připravit jednoduchý nápoj a ten pravidelně pít – jeho konzumace slibuje dobré výsledky již po jednom týdnu, a to zhubnutí neuvěřitelných 3 kilogramů. 

Jednoduchý petrželový nápoj 

Pokud chcete z petržele vytěžit co nejlepší výsledky a zhubnout 3 kilogramy již během 1 týdne, můžete si z ní připravit jednoduchý nápoj. Ten působí jako silné diuretikum, které účinně léčí infekce močových cest a další zdravotní problémy s ledvinami – přitom také pomáhá odstraňovat z těla nahromaděnou vodu, díky čemuž vám pomůže výrazně snížit hmotnost. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 5 polévkových lžic jemně nasekané petrželové natě
  • 1 litr vody

Vezměte si petrželovou nať a přendejte ji do vhodné nádoby. Poté ji zalijte litrem vroucí vody a nechte 20 minut louhovat. Jakmile uplyne stanovená doba, tekutinu sceďte a můžete ji začít pít – doporučená denní dávka je 2 x 250 mililitrů. Pravidelná konzumace tohoto jednoduchého nápoje vám pomůže odstranit z těla veškeré toxiny, bakterie a škodlivé látky. Jedná se také o skvělý antioxidační prostředek, který neutralizuje působení volných radikálů, čímž snižuje riziko závažných onemocnění, jako je například rakovina.

Zdravotní přínosy petržele 

Petržel nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Patří mezi ně zejména: 

  • Obsah důležitých živin: Petržel obsahuje mnoho důležitých živin, včetně vitamínu C, vitamínu K, vitamínu A, železa, vápníku, draslíku a antioxidantů, které jsou nezbytné pro dobrou funkci imunitního systému, zdraví kostí, krevní srážlivost a mnoho dalšího.
  • Ochrana buněk před poškozením: Tato bylinka obsahuje řadu antioxidantů, které pomáhají neutralizovat volné radikály v těle a chrání buňky před poškozením.
  • Podpora trávení: Petržel také pomáhá podporovat trávicí systém, a to tím, že stimuluje tvorbu žaludečních kyselin a enzymů, což napomáhá lepšímu trávení potravy.
  • Detoxikace: Rostlina má silné diuretické vlastnosti, což znamená, že podporuje tvorbu moči a pomáhá tělu eliminovat toxiny a odpadní látky.
  • Zdraví srdce: Její účinné látky pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a krevního tlaku, čímž přispívá zdraví srdce.
  • Protizánětlivé účinky: Některé složky v petrželi mají protizánětlivé účinky, díky kterým chrání tělo před různými nemocemi. 
  • Ochrana zraku: Petržel obsahuje antioxidanty lutein a zeaxantin, které jsou velmi prospěšné pro zrak a pomáhají chránit oči před poškozením způsobeným slunečním zářením.
iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud vám nechutná petrželový čaj, můžete tuto bylinku začít přidávat do salátů, omáček, polévek nebo jí konzumovat jako samostatnou přílohu. Je ovšem důležité zmínit, že stejně jako u jakékoliv jiné potraviny nebo byliny je doporučeno dodržovat denní dávkování a nekonzumovat petržel v nadměrném množství, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo užíváte léky.

Jak se petrželový čaj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články