Nejúčinnější přírodní lék: Stojí jen 15 Kč, dokáže vás ale zbavit hned 10 různých problémů

Pokud zařadíte do svého jídelníčku tento úžasný přírodní lék, zbavíte se hned několika problémů. Jeho příprava je snadná a nevyjde vás na mnoho peněz.

i Zdroj fotografie: F Ceragioli / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Abyste se ochránili před nemocemi a zbavili se různých problémů, nemusíte nutně užívat chemické prostředky. Ty jsou většinou drahé, a navíc ne vždy fungují tak, jak by měly. Mnohem lépe vám dokáží pomoci správné přírodní suroviny nebo jejich kombinace, jako je například směs česneku, jablečného octa a medu. Jejím zařazením do svého jídelníčku podle lékařky Marie Lorraine Johnson posílíte svou imunitu a zbavíte se řady příznaků. 

Jedinečná směs proti mnoha neduhům 

Přírodní potraviny je dobré konzumovat zejména během chladnějšího období, kdy se vzduchem šíří řada patogenů a virů. Pokud se tyto organismy dostanou do vašeho těla, mohou vám velmi snadno způsobit nepříjemné příznaky, jako je rýma, nachlazení nebo kašel. Pokud však začnete užívat tuto účinnou směs z česneku, jablečného octa a medu, už nikdy pro vás nebudou představovat riziko, a navíc se díky ní zbavíte řady dalších problémů. 

Tyto 3 ingredience jsou nejenže levné, ale také velmi dobře dostupné a při pravidelné konzumaci nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo. Jak ovšem uvádí web Healthline, pokuste se koupit především organický česnek, protože ten z velkofarem často obsahuje přidané chemikálie. Stejně tak pozor na složení medu, který si kupujete, aby zbytečně neobsahoval přidané cukry a chemikálie. K přípravě směsi budete potřebovat:

jablečný ocet a jablka iZdroj fotografie: Freepik
Ocet v kombinaci s medem a česnekem nabízí jedinečné zdravotní přínosy
  • 10 stroužků česneku
  • 1 šálek jablečného octa
  • 1 šálek medu

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve rozdrťte česnek, vložte jej do nádoby a přidejte jablečný ocet a med. Vše pořádně promíchejte, abyste získali homogenní směs a následně vložte do ledničky na 5 dní (každý den trochu promíchejte). Jakmile uplyne stanovená doba, začněte užívat 2 malé lžičky směsi ráno po probuzení a poté, co jste něco snědli nebo vypili. Pokud by byla její chuť příliš silná, rozmíchejte ji ve sklenici vody. 

Zdravotní přínosy směsi 

Pravidelná konzumace směsi z česneku, medu a jablečného octa velmi dobře posílí váš imunitní systém a ochrání vás před nebezpečnými onemocněními. Dále pak působí antibakteriálně a protizánětlivě a podpoří vaše kardiovaskulární zdraví – zejména česnek přispívá k regulaci hladiny cholesterolu v krvi a udržení zdravého srdce. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jak si připravit účinný česnekový olej

Bobkový list pomůže na cholesterol a poradí si s hladinou cukru v krvi

Obzvláště účinnou složkou směsi je pak jablečný ocet, který podporuje trávení a kyselost ve střevech, reguluje hladinu cukru v krvi a také podporuje hubnutí. Všechny tyto účinky pak znásobuje med, který je bohatý na antioxidanty, podporuje krevní oběh a hojení ran. Všechny ingredience tak dohromady nabízí jedinečné přínosy pro lidské zdraví. Maximálního účinky však dosáhnete pouze v případě, že budete jíst tuto směs pravidelně.

Jak se tato přírodní směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články