Hnus: Tuhle oblíbenou pochoutku Čechů prodávají v každém obchodě, je však plná plísně

Pokud máte doma tuto oblíbenou potravinu, raději ji rychle vyhoďte do koše. Inspekce během kontroly zjistila, že by mohla ohrozit vaše zdraví.

i Zdroj fotografie: Alamy
                   

Čas od času se na pultech obchodů objeví zabalené potraviny, které však jeví známky plísně či jiných nedostatků. To si však ne každý při nakupování uvědomí, načež se se smutným překvapením musí vyrovnat až u sebe doma – v horších případech pak lidé zkaženou část produktů mohou nechtěně sníst, což se může dle Státní zemědělské a potravinářské inspekce nepříjemně odrazit na jejich zdraví. Ta nyní varuje před tímto sýrem.

Nebezpečný sýr v brněnském Globusu

Zdraví nebezpečná potravina se objevila v brněnském Globusu na adrese „Hradecká 408/40, 621 00 Brno“ a jednalo se o mix Mix čerstvě strouhaných vyzrálých sýrů. Tento výrobek je dovážen z Itálie a po České republice si získal obrovskou oblibu. Bohužel však ne každý vždy dostane to, co si koupí – inspektoři totiž při kontrole zjistili, že se pod obalem nachází okem viditelná plíseň, která představuje nebezpečí pro lidské zdraví. 

Mix sýrů iZdroj fotografie: Freepik
Oblíbený mix sýrů obsahoval plíseň, inspekce jej stáhla z prodeje

Již při pohledu na výrobek bylo dle serveru PotravinyNaPranyri patrné, že jej rozhodně není vhodné konzumovat, a proto ho okamžitě nakázali stáhnout z prodeje. Skutečnost ztížil také fakt, že mix sýrů neměl poškozený obal ani prošlé minimální datum trvanlivosti, tudíž půjde veškerá zodpovědnost za výrobcem (Brazzale S.p.A.). Inspektoři také varují všechny, kdo si tento produkt zakoupili, aby ho rovnou vyhodili nebo vrátili do obchodu.

sýr

Varování: Oblíbený Eidam je prolezlý plísní, je potřeba ho co nejdříve vyhodit z lednice

Pokud byste totiž plíseň spolu se sýry snědli, mohli byste se potýkat s řadou nepříjemných příznaků, jako je nevolnost, nadýmání či průjem. Bakterie rovněž mohou způsobit infekce a vést k otravě jídlem, která může mít vážný dopad na vaše zdraví. Na webu JakZdravě jsme také psali o feta sýru a jeho zajímavých benefitech pro lidský organismus. 

Jak často jíte mix sýrů vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články