Už žádné pálení žáhy a vysoký tlak, bramborová šťáva funguje jedna báseň

Pokud vás trápí pálení žáhy nebo vysoký krevní tlak, vyzkoušejte sílu bramborové šťávy. Odstraní problémy již během několika krátkých dnů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Brambory patří mezi oblíbené přílohy po celém světě, ovšem jen málokdo si uvědomuje, že kromě skvělé chuti nabízí také řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Nejúčinněji přitom působí šťáva z jejich dužiny, jejíž pravidelná konzumace pomáhá dle lékařky Rachael Ajmera snižovat krevní tlak, odstraňuje pálení žáhy a stejně tak dokáže podpořit i trávení. Pokud ji navíc smícháte s olivovým olejem, může být skvělým pomocníkem při léčbě kožních nemocí. 

Už žádné pálení žáhy ani vysoký krevní tlak 

Účinky bramborové šťávy si získaly ve světě medicíny velkou pozornost, a to z dobrého důvodu. Jedná se totiž o velmi levný a zároveň účinný přírodní lék, který vám dokáže pomoci s leckterými problémy. Již jedna čajová lžička vám pomůže odstranit pálení žáhy, bolesti břicha a nevolnost, snížit krevní tlak a příznaky migrény a také stimulovat trávení. Kromě toho má navíc silné antibakteriální vlastnosti a odstraňuje žaludeční vředy.

brambory iZdroj fotografie: Depositphotos
Šťáva z brambor pomáhá léčit nespočet zdravotních problémů

Pokud vám tato šťáva příliš nechutná, můžete ji smíchat s medem, který taktéž nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví, jak jsme na webu JakZdravě již dříve uváděli. Stačí tedy nastrouhat několik brambor, poté z nich vymačkat veškerou tekutinu a tu jednoduše vypít. Pozor, že není vhodné sladit ji rafinovanými cukry – ty mají na lidské zdraví spíše negativní účinek a mohou sílu bramborové šťávy snížit na minimum.  

„Odpad“, který tělo potřebuje: Nevyhazujte bramborové slupky, ochrání vás před množstvím nemocí

Bramborová šťáva pomůže i s kožními problémy 

Aby vám bramborová šťáva pomohla i s kožními problémy, můžete ji dle serveru WebMD smíchat s olivovým olejem. Tato kombinace dokáže zmírnit spálení sluncem, poškození mrazem, ale také odstranit nepříjemná onemocnění, jako je psoriáza a akné. Obě ingredience stačí smíchat a poté nanášet na postižená místa. Čím déle ji poté necháte působit, tím lepší účinky získáte. Ještě před tím se však raději poraďte se svým praktickým lékařem. 

Jak se bramborová šťáva osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články