Antivirový sirup: Pár lžiček dokáže vybudovat železnou imunitu

Abyste se ochránili před nebezpečnými nemocemi a zůstali během zimy co nejzdravější, vyplatí se sáhnout po tomto sirupu z přírodních ingrediencí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

S příchodem zimy se také blíží sezóna plná nemocí a různých nepříjemných problémů, jako je například nachlazení. Pokud se jim chcete vyhnout a udržet si dobré zdraví, je důležité dbát především na svůj jídelníček – a to zejména co se týče doplňků stravy ve formě správného léčivého sirupu. Takový přírodní prostředek na bázi cibule vám dodá nespočet užitečných živin a silných sloučenin, které odstraní veškeré nebezpečné složky v těle a výrazně posílí obranyschopnost vašeho imunitního systému. Stačí jej užívat pravidelně.

Cibulový recept pro lepší zdraví 

Cibule je oblíbená zelenina, která kromě skvělé chuti nabízí také řadu silných léčivých sloučenin a pomůže vám posílit imunitní systém. Má totiž silné antioxidační a antibiotické vlastnosti, díky kterým si hravě poradí s téměř každým onemocněním – jediné, co musíte udělat, je připravit si z ní správný léčivý sirup a ten poté nejlépe každý den konzumovat. Příprava tohoto přírodního léku je navíc naprosto jednoduchá a mohou ho užívat i malé děti (na rozdíl od léčivých přípravků nijak nezatíží jejich žaludek). Budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 velká cibule
  • 2-3 centimetry kořene zázvoru
  • 1 ks citron
  • trochu přírodního medu
  • půl čajové lžičky prášku z kurkumy

Nejprve oloupejte cibuli a nakrájejte ji na malé plátky. Poté rozřežte důkladně umytý citron podélně na polovinu a následně také na menší plátky. Nyní si připravte kořen zázvoru – ten stačí taktéž oloupat a nakrájet na tenké plátky. Ingredience vložte po vrstvách do vhodné nádoby a zalijte je medem (poslední vrstva by měla být cibule, kterou posypte kurkumou). Nádobu nakonec přikryjte fólií a umístěte poblíž radiátoru. Po 3 dnech sirup přeceďte a vložte do chladničky.

Jak funguje cibulový sirup

Tento domácí přípravek na bázi cibule a dalších zdraví prospěšných složek účinně zlepšuje fungování imunitního systému a bojuje proti příznakům onemocnění, jako je zejména přetrvávající kašel či bolest v krku. Cibulový sirup má nejen protizánětlivé, antivirové a antibakteriální vlastnosti, ale také působí antioxidačně – to znamená, že účinně ničí volné radikály, výrazně snižuje riziko vzniku rakoviny a oddaluje proces stárnutí organismu a pokožky. Stejně tak podpoří váš trávicí trakt a uleví vám od zažívacích potíží. 

Cibule na látce iZdroj fotografie: Freepik
Cibule pomáhá léčit řadu zdravotních problémů

Abyste získali maximální účinek, konzumujte tři polévkové lžíce přípravku každý den – pro děti pouze dvě polévkové lžíce denně. Sirup můžete konzumovat také preventivně, a to po jedné lžíci každý den, nejlépe ráno na lačno nebo maximálně 3 hodiny před spaním (má totiž expektorační účinek, což znamená, že může narušit klidný spánek). Účinné složky v tomto jedinečném lektvaru skvěle podpoří váš organismus a také psychickou pohodu již během několika krátkých dní. Mezi další přínosy ingrediencí patří: 

  • Podporují imunitní systém a chrání tělo před infekcemi. 
  • Zejména zázvor může pomoci zmírnit nevolnost, zvracení a zažívací potíže, včetně těch, které jsou spojeny s těhotenstvím.
  • Stejně tak výrazně posiluje obranyschopnost a bojuje proti rakovinným složkám. 
  • Aktivní složka kurkumin má silné protizánětlivé vlastnosti a pomáhá snižovat záněty v těle.

Jak se tento nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články