Parazité v těle? Není problém, naše babičky je řešili za pomocí pelyňku

Parazité mohou ve vašem těle napáchat mnoho škod. Abyste se před nimi ochránili nebo je vymýtili, stačí se obrátit na pelyňkový čaj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud si myslíte, že se ve vašem těle nachází nebezpečný parazit nebo se před nimi pouze chcete ochránit, pak je dobré vsadit na správné přírodní prostředky. Právě ty je totiž dokáží zcela přirozeně odpudit, přičemž navíc podpoří celkové zdraví vašeho těla – a to z hlediska hned několika důležitých faktorů, včetně například krevního oběhu a činnosti trávicího traktu. Skvělým příkladem je dle lékařky Amy Richter pelyněk.

Pelyňkový nápoj proti parazitům v těle 

Pelyněk je velmi účinná rostlina, která nabízí hned několik zajímavých přínosů pro lidské zdraví. Jejími účinky se zabývala medicína již dříve, ovšem použití tohoto přírodního léčiva zůstalo zejména u zastánců tradičních procedur. Nyní však opět vyplývá najevo, jak přínosná může být pro lidský organismus, a to ať už se jedná o ochranu před nebezpečnými nemocemi, tak i například jeho očistu od parazitů a nahromaděných nečistot.

Pelyněk iZdroj fotografie: Depositphotos
Pelyněk pomáhá bojovat proti parazitům a toxinům v těle

Abyste z pelyňku mohli vytěžit maximum, stačí si připravit obyčejný čaj. Ten vyžaduje pro přípravu pouze samotnou rostlinu (cca 1 polévková lžíce) a 200 mililitrů vody na zalití. Jakmile si nápoj připravíte, nechte ho ještě půl hodiny odstát, poté ho sceďte a rozdělte na dvě poloviny – tedy tak, abyste mohli dle webu NRCS vypít 100 mililitrů ráno před jídlem a zbylých 100 mililitrů večer. Tuto kúru opakujte po dobu 3 dnů. 

Pelyněk estragon a jeho blahodárné přínosy: Toto koření je jedno z nejzdravějších na světě

Aby byla léčba maximálně účinná, pokuste se ještě ve večerních hodinách sníst špetku mletých hřebíčků smíchanou s vodou. Pelyněk sice pomáhá odstraňovat dospělé červy, nicméně toto oblíbené koření zabíjí vajíčka a larvy, tudíž vám pomůže problémy vyřešit kompletně. Na webu JakZdravě jsme již dříve psali o dalších přínosech hřebíčku a jak vám může pomoci zlepšit zdraví. Pozor, že je tuto léčbu vhodné provádět pouze 2krát ročně. 

Jak proti parazitům bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články