Lék jménem pivovarské kvasnice: Sníží cholesterol, zmírní žaludeční potíže a pomůže i na krásnější pleť

Droždí zná každá hospodyňka jako nepostradatelnou surovinu při přípravě sladkého i slaného pečení. Málokdo ho ale využívá jako lék. Přitom dokáže pro zdraví skvěle posloužit.

Ingredience k pečení a těsto ve tvaru srdce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Máte je doma, přesto nevíte, jak cenné dokážou být pro vaše zdraví. Řeč je o pivovarských kvasnicích, které se nachází téměř v každé kuchyni. Většina lidí je používá pouze k přípravě pokrmů, nikoli při zdravotních potížích. Je to škoda, protože, jak praví lidová medicína, droždí má skvělé účinky a je neobyčejně zdravé.

Na co pomáhají pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice neboli droždí působí pozitivně na celé vaše tělo. Jejich hlavní účinky poznáte na kůži, protože dělají pleť krásnější a snižují její podráždění, jak píše WebMD. Doporučují se při psoriáze a ekzému. Web Healthline doplňuje, že kromě kožních potíží si poradí se žaludečními potížemi, snižují cholesterol, a dokonce podporují hubnutí. Dají se využít pro detoxikaci organismu, protože pomáhají odstraňovat z těla toxiny.

Třítýdenní drožďová kúra

Droždí nepatří k drahým lékům, proto stojí za to vyzkoušet třítýdenní léčebnou kúru pomocí kvasnic. Jejich účinky se projeví poměrně rychle. Když vydržíte celé tři týdny, budete se divit, jak zdravěji se budete cítit. Odrazí se to i na vašem vzhledu. Na JakZdravě jsme doporučovali droždí jako kouzelný lék proti vráskám a nedokonalostem pleti.

Jak na to?

Pro kúru droždím se doporučuje konzumovat tři čajové lžičky droždí každý den po dobu tří týdnů. Pokud máte velmi závažné příznaky lupénky (psoriázy), můžete zvednout dávku na čtyři čajové lžičky denně. Jakmile uběhne třítýdenní léčba, dejte si dva týdny pauzu. Poté, pokud se stále necítíte dobře, můžete léčbu zopakovat na další tři týdny.

Droždí na stole a pečivo kolem něj iZdroj fotografie: Pixabay
Pivovarské kvasnice neboli droždí pomohou s pečením i s léčbou některých neduhů.

Pivovarské kvasnice a imunita

Droždí má pozitivní vliv na celý organismus, a dokonce pomáhá podporovat imunitní systém. Tím pomáhá předcházet nemocem. Chránit před nemocemi pomáhá i jeho účinek čistit organismus od škodlivin. Pokud chcete užívat kvasnice a zároveň si na nich pochutnat, můžete si z nich připravit zdravý nápoj, jak popisovala naše redakce v článku staršího data.

Pivovarské kvasnice: Vitamínová bomba zlepšující trávení

Nežádoucí účinky?

Při užívání droždí se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako nadýmání, plynatost, bolesti břicha, alergické reakce a bolesti hlavy. Pokud se vyskytnou u vás, přerušte léčbu a vyhledejte lékaře.

Na jaké zdravotní neduhy používáte droždí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články