Ne nadarmo mu říkají posilovač imunity: Jen pár lžic a návštěvy lékaře už nebudou potřeba

Abyste se uchránili před respiračními nemocemi, kterých je v chladných měsících všude plno, potřebujete posílit imunitu. Tento recept patří mezi účinné a chutné lidové přípravky.

Zázvor a citron v pelíšku z chvojí i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pro virózy a nachlazení má sychravý podzim ty nejlepší podmínky. Není divu, že se během podzimních a zimních měsíců počty respiračních onemocnění zvyšují. Nejlepší je ochránit se před nimi včas, ještě než na vás nasednou. Prevence je snadná. Zaměřte se na posilování imunity. Můžete využít hned několik způsobů, ale pamatujte, ty přírodní varianty jsou nejúčinnější.

Jak podpořit imunitu

Abyste podporovali imunitní systém, můžete vyrazit do lékárny a vybavit se drahými vitamíny a doplňky stravy. Nutno podotknout, že to není úplně nejlepší způsob ani pro organismus ani pro vaši peněženku. Druhý způsob je lepší a účinnější. Zaměřte se na zdravou stravu plnou vitamínů. Připravují se různé kombinace zdravých potravin, které fungují jako vitamínové bomby, které probudí i tu nejospalejší imunitu zpět k životu.

Citron a zázvor jako řešení

Představujeme vám jeden z mnoha receptů pro povzbuzení imunity z citronu a zázvoru. Obě ingredience obsahují vitamíny, minerály, stopové prvky a běžně se používají jako podpůrná léčba nachlazení. O skvělých účincích zázvoru informoval také web WebMD. Citron kromě podpory imunity dokáže snižovat cholesterol a čistit tepny, jak naše redakce JakZdravě již psala dříve.

Citronovo-zázvorový recept

Co budete potřebovat?

  • Zázvor,
  • citron
  • a med.

Postup přípravy receptu:

  1. Nastrouhejte si zázvor a pokrájejte umyté citrony i s kůrou na tenké plátky.
  2. Z citronu odstraňte pecky a z plátků nakrájejte drobné kousky.
  3. Vložte do nádoby a rozmačkejte nebo rozmixujte v mixéru. Přidejte zázvor, a nakonec také med.
  4. Pečlivě promíchejte.

Aplikace a dávkování:

Malou lžičku připravené směsi si přidávejte do čaje.

Léky na stole a smrkající muž v pozadí iZdroj fotografie: Freepik
Zapomeňte na drahé a nezdravé léky. Vyzkoušejte na nachlazení citron se zázvorem

Zázvor jako efektivní lék

Podle webu Healthline má zázvor tak silné protizánětlivé a antibakteriální účinky, že funguje proti bakteriím, a dokonce i proti houbovým infekcím. Vědci dokonce potvrdili, že zázvor dokáže bojovat se zlatým stafylokokem, bakterií E. coli, která způsobuje střevní infekce, ale i s kandidózou, která napadá ústa a intimní partie.

5 čajů, které zatočí s kašlem a nachlazením raz dva. Kdo do sebe nechce zbytečně cpát léky, je tady správně

Ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu, výsledky jsou skutečně slibné. V lidové medicíně má zázvor mnoho dalších skvělých účinků. Na JakZdravě jsme se tématu o účincích zázvoru na chřipku, nevolnost i cholesterol již také věnovali.

Čím posilujete imunitu v podzimních měsících vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články