Místo brambůrků kešu oříšky. Hrstka denně omladí pleť, ochrání před zubními kazy a nakopne imunitu

Kešu oříšky jsou díky svým zdravotním přínosům žádané v mnoha zemích světa. Toto se stane, pokud je budete konzumovat pravidelně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kešu oříšky si v posledních desetiletích oblíbil snad celý svět. Jsou známé pro svou máslově sladkou chuť, nezaměnitelný tvar a spoustu zdravých obsažených živin. Přestože je lidé většinou zařazují do svého jídelníčku jako rychlou svačinku mezi obědem a večeří, pokud budete kešu oříšky konzumovat pravidelně, dokáží s vaším tělem udělat skutečné zázraky. Níže se můžete podívat na některé z nich. 

Kešu oříšky a jejich zdravotní přínosy

Kešu oříšky se v posledních letech staly velmi populární potravinou zejména v oborech, které se týkají zdravého životního stylu. Obsahují spoustu užitečných živin, skvěle chutnají a je velmi jednoduché zařadit je do svého jídelníčku. Abyste však jejich účinky na vaše zdraví využili co nejefektivněji, je zapotřebí konzumovat kešu na denní bázi. V takovém případě vás čekají tyto přínosy: 

  • Krásnější pleť: Kešu oříšky jsou skvělým zdrojem mědi a antioxidantů, které jsou prospěšné zejména vaší pleti. Antioxidanty totiž snižují známky stárnutí na těle, přičemž měď spolu s dalšími obsaženými enzymy produkuje kolagen, který se stará o zvýšení pružnosti vaší pokožky.
  • Silnější imunita: Kešu oříšky jsou také skvělým zdrojem zinku, prvku, který je velmi důležitý pro vývoj buněk imunitního systému a produkci důležitých antioxidantů. 
iZdroj fotografie: Depositphotos
  • Silnější kosti: Z pouhých 30 gramů kešu oříšků získáte přibližně 30 procent denní hodnoty mědi a 20 procent hořčíku. Měď kromě produkce kolagenu podporuje také vývoj vašich kostí a pojivové tkáně, přičemž hořčík pomáhá tělu vstřebávat vápník. 
  • Zdravější oči: Kešu oříšky obsahují lutein a zeaxantin, což jsou antioxidanty, které udržují naše oči v dobré kondici. Chrání je například před nebezpečnými infekcemi nebo před škodlivým UV zářením. 
  • Zdravější zuby: Kešu oříšky obsahují kyselinu anakardovou, která je významná především tím, že dokáže ničit bakterie způsobující zubní kazy a akné. 
  • Žádná bolest hlavy: Kešu oříšky obsahují dostatečné množství hořčíku, bez kterého jsme náchylnější k bolestem hlavy nebo dalších částí těla. Pravidelná konzumace těchto ořechů však zaručí, že ho budete mít v těle dostatek a proto má potenciál zbavit vás veškerých bolestí hlavy.  
iZdroj fotografie: Depositphotos

Kešu oříšky kromě skvělých zdravotních přínosů také výtečně chutnají. Můžete je přidat do jogurtu, tvarohu nebo si z nich udělat oříškové kešu máslo. Berte ovšem na vědomí, že tato potravina má hodně kalorií, a proto není vhodné to s její konzumací přehánět. Zkuste raději zařadit hrstku kešu oříšků do jakékoliv části vašeho dne a dozajista budete moci již brzy pozorovat skvělé výsledky.

Jak často konzumujete kešu oříšky vy? 

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články