Je to sice plevel, ale sakra silný plevel: Pomáhá na migrénu a zastavuje kašel

Pokud najdete tento plevel, máte vyhráno. Nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví, a to včetně léčby migrény a zmírnění kašle.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Divoký salát považuje mnoho lidí za obyčejný plevel. Jenže tento plevel nabízí nespočet zdravotních přínosů. Do svého jídelníčku ho můžete zařadit především ve formě čaje, který vám při pravidelné konzumaci pomůže zmírnit stres a úzkost, zastavit kašel i nepříjemný chrapot, a stejně tak i migrény. Jeho konzumace však není dle lékařky Alissa Palladino nejlepším nápadem pro každého, a to zejména co se týče těhotných žen. 

Plevel, který nabízí řadu zdravotních přínosů 

Tato účinná rostlina si získala své zdravotní přínosy především díky svým psychoaktivním látkám, které tlumí bolest bez škodlivých vedlejších účinků. Právě ty podporují mozkové funkce a především zmírňují stres a úzkost, případně i časté migrény, ale také potlačují záněty v dýchacích cestách a zastavují kašel. Jediné, co přitom musíte udělat, abyste z těchto účinků mohli těžit i vy, je konzumovat divoký salát ve formě čaje. 

Čaj na dece iZdroj fotografie: Pixabay
Čaj z divokého salátu pomáhá léčit kašel a nepříjemné migrény

Léčivý čaj si můžete připravit snadno, a to z mladých sušených listů rostliny – pozor, že starší a větší listy mohou být mírně jedovaté, a proto se jim snažte za každou cenu vyhnout. Jakmile je získáte, stačí je pouze zalít horkou vodou, nechat chvíli vylouhovat a nakonec přecedit. Výsledný nápoj můžete ještě ochutit medem, který taktéž nabízí zajímavé účinky pro lidské zdraví, jak jsme na webu JakZdravě již dříve uváděli.

Jak se potlačované negativní emoce projevují v našem těle aneb Možná příčina migrény i bolesti zad

Zakoupit si pak můžete dle webu Healthline také hotový extrakt z divokého salátu, který lze získat téměř v každém obchodě s bylinkami. Pozor však, že by toto účinné přírodní léčivo neměli užívat lidé trpící astmatem, těhotné ženy nebo ti, kteří dlouhodobě užívají léky obsahující opiáty. Těm totiž hrozí riziko záchvatu, pokud by to přehnali. 

Jak se tato rostlina osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články