V kuchyni je má každý, málokdo však ví, že jde o skutečně silný lék

Pokud máte tuto potravinu doma i vy, pak byste ji měli co nejrychleji zužitkovat. Skvěle totiž posiluje organismus a čistí tělo od nahromaděných nečistot.

Kuličky pivovarských kvasnic i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho lidí má ve své domácnosti řadu užitečných potravin, které nabízí zajímavé přínosy pro zdraví organismu. Přestože je však používají po celý svůj život, často ani netuší, jak skvěle jim dokáží některé z nich pomoci. Výborným příkladem jsou pivovarské kvasnice, které podle serveru WebMD obsahují účinné sloučeniny a pomohou vám například shodit přebytečná kila, očistit tělo od nahromaděných nečistot a dokonce i zlepšit pleť. 

Pivovarské kvasnice a lidské zdraví 

Pivovarské kvasnice jsou oblíbenou přísadou, která se používá zejména při výrobě piva a chleba. Jejich výroba je založena na jednobuněčné houbě Saccharomyces cerevisiae a ve většině případů mají hořkou chuť – ta však odkazuje na bohatý obsah chrómu, který velmi dobře prospívá lidskému zdraví a nabízí mnoho benefitů. Stejně tak je tato potravina považována za skvělé probiotikum a velmi dobře podporuje trávicí systém. 

K tomu přispívají zejména drobné organismy, které pomáhají vyživovat střevní mikroflóru a udržují ji v rovnováze, což se následně odráží ve formě lepšího zdraví celého těla a silnějšího imunitního systému. Mimo jiné jsou také pivovarské kvasnice podle lékařky Katherine Marengo bohatým zdrojem esenciálních bílkovin, selenu, draslíku, železa, zinku, hořčíku a vitamínů skupiny B, včetně niacinu, kyseliny listové, biotinu a dalších. 

Máte střevní potíže? Poradíme, jaké probiotika jsou nejlepší!

Zdravotní přínosy pivovarských kvasnic 

Pivovarské kvasnice výborně působí na organismus, nestojí moc peněz a poměrně rychle projeví své úžasné účinky. Jejich pravidelná konzumace je navíc velmi dobrým způsobem, jak se ochránit před nepříjemnými střevními potížemi, jako je průjem, syndrom dráždivého tračníku a plynatost. Stejně tak vám však pomohou snížit podráždění pokožky, hladinu cholesterolu v krvi, učinit pleť krásnější, očistit tělo od nahromaděných toxinů a zhubnout přebytečný tuk. 

Pivovarské kvasnice na stole iZdroj fotografie: Freepik
Pivovarské kvasnice si poradí s mnoha zdravotními problémy

Z dlouhodobého hlediska vám pak může pravidelná konzumace tohoto skvělého doplňku stravy pomoci udržovat zdravé vlasy, oči a ústa, ochrání vás před vznikem cukrovky 2. typu a podpoří nervový systém. Většina z těchto nepříjemných příznaků vymizí již během několika týdnů a tělo si vybuduje maximální ochranu. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jak se můžete pomocí kvasnic rychle a snadno zbavit vrásek

Doporučené dávkování 

Pro získání co nejlepších výsledků je dobré konzumovat alespoň 3 čajové lžičky pivovarských kvasnic každý den, ovšem maximálně po dobu 3 týdnů. To je však dostatečný čas na to, abyste se mohli zbavit většiny problémů zmíněných výše. Jakmile proces dokončíte, dejte si dvoutýdenní pauzu a poté můžete kúru opakovat (pokud tedy cítíte potřebu). 

Jak se pivovarské kvasnice osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články