Stará dobrá přeslička: Pomůže proti infekcím a posílí imunitu

Přeslička nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí ji zařadit do svého jídelníčku a brzy si všimnete příjemných změn.

Přeslička rolní nasvícená do světle zelené i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Přeslička rolní je neuvěřitelně všestranná bylina, která vám dokáže pomoci vyřešit nespočet různých problémů. Obzvláště dobře se dle lékařky Kathy W. Warwick osvědčila při aplikaci na pokožku, léčbě infekcí a například také snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Stačí ji přitom zařadit do svého jídelníčku a velmi brzy si budete moci všimnout příjemných změn. Aplikovat ji lze i zevně. 

Přeslička rolní a její nejzajímavější zdravotní benefity 

Tato účinná bylinka obsahuje mnoho užitečných složek a jakmile ji zařadíte do svého jídelníčku, pomůže vám s řadou nepříjemných problémů. Používat ji můžete ve formě léčivého čaje, který si stačí připravit tak, že lžičku přesličky zalijete horkou vodou. Čaj můžete následně kloktat, abyste vyřešili problémy s bolestmi hrdla, nebo ho použít k oplachování vlasů (po pár dnech se jim vrátí lesk a budou zdravější).

čaj z přesličky rolní iZdroj fotografie: iStock
Přeslička rolní pomáhá léčit řadu problémů a podporuje močový systém

Zevně můžete vychladlý čaj z přesličky použít také na nehty, pokud vás trápí jejich lámavost či plíseň. Jeho pravidelná konzumace má poté vynikající močopudný účinek a odstraní z těla veškeré nahromaděné toxiny. Jak také uvádí server WebMD, rovněž může mít pozitivní účinky na močový měchýř a chránit ho před nebezpečnými nemocemi. 

Přeslička rolní podpoří zdraví kostí, sníží bolest kříže a také kloubů

Ještě než zařadíte přesličku do svého jídelníčku nebo se jí budete snažit aplikovat na svou pokožku, raději se poraďte s lékařem. Jedná se totiž o velmi silné přírodní léčivo, které v případě nesprávného použití může vyvolat vedlejší účinky. Případně pak můžete užívat bylinku také ve formě doplňků stravy. Na webu JakZdravě jsme také psali o zajímavých zdravotních přínosech kopřivy a proč byste ji měli začít jíst. 

Jak se bylinka osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články