Starý dobrý křen: Má antibakteriální vlastnosti, dokáže zlepšit i zdraví dýchacích cest

Křen je velmi účinné přírodní léčivo, které vám pomůže vyléčit řadu nemocí a udržet zdraví v dobrém stavu. Obzvláště účinně se osvědčil ve formě štiplavého sirupu.

i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Křen je velmi zdravá potravina, která podle lékařky Lizzie Streit nabízí nespočet zdravotních přínosů, a to od léčby dýchacích potíží až po prevenci nebezpečných onemocnění, jako je obezita nebo srdeční infarkt. Abyste z něj mohli vytěžit co nejvíce, můžete si z něj také připravit jednoduchý přírodní recept, díky kterému nebude jeho chuť tak výrazná a půjde vám lépe strávit – stačí jej smíchat s dalšími účinnými potravinami, jako je česnek, citron, med, zázvor a také skořice. Kombinace těchto ingrediencí tvoří dohromady neuvěřitelně silné léčivo. 

Léčivý sirup na bázi křenu 

Sirup z křenu a dalších přírodních léčiv vám pomůže zmírnit zadržování tekutin, zbavit se přebytečného tuku, dokonce pomůže zlepšit paměť, sluch a zrak. Jedná se totiž o směs jedinečných ingrediencí, které vzájemně násobí své léčivé vlastnosti, tudíž vám poskytnou opravdu jen ty nejlepší účinky. Pokud jej budete navíc konzumovat pravidelně a do toho chodit cvičit, můžete si již během několika týdnů vybudovat postavu svých snů – samozřejmě je důležité dbát také na další aspekty zdravého životního stylu, zejména co se týče jídelníčku.  

Své léčivé vlastnosti si křen získal především díky tomu, že zrychluje metabolismus, čímž podporuje odstraňování přebytečného tuku, a také obsahu řad užitečných složek, jako je například vitamín C, vitamíny skupiny B, železo, draslík, fosfor, hořčík a nespočet antioxidantů a podobných účinných látek. Příjem těchto důležitých sloučenin je také nezbytný pro udržení pevného zdraví a poskytuje ochranu před mnoha typickými nemocemi. 

Výhody křenového sirupu

Hlavní složkou tohoto přírodního sirupu je křen, který je známý tím, že má schopnost zrychlovat metabolismus, pomáhá zlepšit bakteriální flóru v žaludku a ve střevech, a zároveň je užitečný v boji proti psychické a fyzické únavě. Jeho konzumace je také neuvěřitelně prospěšná pro obézní lidi i ty, kteří trpí artritidou, zadržováním tekutin, vysokou hladinou kyseliny močové a hypertenzí – pokud se s těmito problémy potýkáte i vy, rozhodně byste měli sirup zařadit do svého jídelníčku. 

Křen na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Křen podporuje lidské zdraví

Stejně tak se však toto přírodní léčivo osvědčilo v boji proti ledvinovým a žlučníkovým kamenům – to především díky tomu, že je bohatý na vlákninu, nemá téměř žádné kalorie a působí jako přírodní diuretikum, což znamená, že zvyšuje frekvenci močení a tím také odstraňuje větší množství tekutiny z těla ven. Příprava sirupu je navíc velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho čau. Budete potřebovat následující ingredience: 

  • 4 ks citronu
  • 3 polévkové lžíce medu
  • kořen zázvoru
  • 2 čajové lžičky skořice
  • 1 čerstvý křen

Nejprve rozmixujte křen se zázvorem. Poté do této silné směsi přidejte šťávu z citronů a pokračujte v míchání – jakmile si budete jistí, že jsou ingredience dostatečně spojené, přidejte skořici a med a opět je chvíli míchejte. Po dokončení přípravy skladujte směs v ledničce, a to nejlépe ve skleněné nádobě s uzavíratelným víkem. Pro získání co nejlepších účinků byste poté měli konzumovat 1 čajovou lžičku křenové směsi dvakrát denně, před obědem a večeří. Po třech týdnech si dejte pauzu a následně léčbu dle potřeby obnovte. 

Jak se křenový sirup osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články