Surovina z nebes, která léčí každého, hlavně lidi po padesátce. Léčí střeva, játra i zrak

Tato potravina by rozhodně neměla chybět ve vašem jídelníčku. Pokud ji začnete jíst pravidelně, můžete se těšit na mnoho zdravotních přínosů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Existují potraviny, které jsou skutečným pokladem pro lidské zdraví. Mezi ty nejzajímavější z nich patří sušené meruňky, které jsou zpracovávány při nízkých teplotách, díky čemuž si zachovávají nejen vysoký obsah minerálních látek, ale mají také naprosto skvělou chuť. Jak také uvádí server StyleCraze, často má ovoce v této podobě mnohem více železa, což znamená, že zlepšují krvetvorbu, a dokonce zlepší váš krevní obraz. 

Sušené meruňky a lidské zdraví 

Sušené meruňky disponují vysokým obsahem vitamínu C, který posiluje imunitní systém a příznivě ovlivňuje činnost srdce. Jeho pravidelný příjem však podpoří také vaši pokožku a celkové zdraví organismu. Jsou též skvělým zdrojem thiaminu, který dohlíží na správnou funkci nervové soustavy a působí antioxidačně. Mezi další složky, kterými toto úžasné ovoce disponuje, patří také vitamíny skupiny B, karotenoidy a vláknina. 

Muž s astma iZdroj fotografie: Depositphotos
Sušené meruňky pomáhají zmírňovat astma

Nelze zapomínat ani na účinné minerály v meruňkách, které podporují krevní tlak, regulují puls a zabraňují zavodnění těla. Získáte z nich navíc i kyselinu listovou, což je podle lékařky Katey Davidson další užitečná složka snižující riziko stařecké demence a Alzheimerovy choroby. Skvěle působí i křemík, který zlepšuje zdraví nehtů, pokožky a vlasů. Obecně pak toto ovoce také snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá zlepšovat astma a snižuje stres. 

Počáteční projevy Alzheimerovy choroby se objevují v jakémkoli věku. První fáze je nenápadná, neprojevuje se jen zapomínáním

Dodají vám energii a potřebné železo 

Jakožto superpotravina vám meruňky dodají potřebné množství energie do následujícího dne a poskytnou nezbytné množství vitamínů a minerálů. Jejich dalším zajímavým přínosem je také schopnost stimulovat růst krevních buněk a ochrana před chudokrevností způsobenou nedostatkem železa. Pokud si navíc dáte 3 až 4 kusy před spaním, nebudete mít nutkání jít během noci močit. Na webu Jak Zdravě jsme také psali o nebezpečí, které z nedostatku železa v těle vyplývá.

Jak často jíte sušené meruňky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články