Tajemství dlouhověkosti založené na přirozeném stravování přinese dostatek energie k práci i do života

Zdravá strava vám zajistí nejen pěkný vzhled vašeho těla a mysli, ale zejména jeho přirozené fungování. Dbejte na dostatek příjmu vitamínu a živin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jídlo je základem všeho. Správná strava přispívá k dobrému fungování všech procesů v těle člověka. Záleží však na tom, jaké jídlo pozřete. Zdravý člověk vypadá svěže, mladě a má dost energie k práci i do života. V opačném případě se u něj rozvíjí choroby, je unavený, skleslý a jeho vzhled na první pohled odráží stav těla a mysli.  

Zdravá strava vede k dlouhověkosti a kondici 

Nemocné a stárnoucí tělo se mění. Doprovází jej mnoho aspektů. U někoho je to na první pohled patrné, u druhého až po několika vyšetření. Každopádně většinou jde poznat, kdo má dobrou kondici, je aktivní a prospívá. 

  • Buněčné změny – V důsledku nemoci dochází k jejich poškození. Mění se struktura obratlů a meziobratlových plotének, dál atrofují svaly, snižuje se pružnost cév a vnitřního prostředí. Ke změnám dochází, pokud jsou buňky poškozeny, nepoužívány anebo narušeny. Změny jsou většinou nevratné. 
  • Atroface – Buňky, zejména svaly, které se nepoužívají zkrátka vymizí. Tělo je vyhodnotí jako nepotřebné. Hodně tomu napomáhá lenost člověka. Absence pohybu napomáhá zmizení i přidružených cév a kapilár. 
  • Vnitřní oběh a jeho ucpání – Pokud jsou zanesené vnitřní oběhy lymfy, cév, krve a vody dochází k ucpání všelijakých míst. To pak vede k rozvoji nemocí. 
  • Vnější změny – Vrásky, ochablé tělo, zápach, neaktivní život. Takto vypadá člověk s nulovým pohybem, špatnou stravou a negativní myslí. 
  • Ztráta tekutin – Člověk je z více než 60 % tvořen vodou. Proto při jeho nedostatku tělo trpí. V případě půstu by došlo rychleji k nastoupení komplikací. Tělo bez jídla vydrží dlouhou dobu, ale bez vody pouze několik dní. Pijte vždy po douškách, ne mnoho tekutin najednou. Dobrým doplněním tekutin do těla je i konzumace ovoce a zeleniny. 

Pokud si chce člověk zachovat šanci na dlouhověký šťastný život, musí přijímat potravu složenou z dostatku živin – bílkovin, tuků, sacharidů (cukry), vitamínů, soli a vody. Jedině tak skutečně nasytíte tělo. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Bílkoviny 

Jsou nejdůležitější složkou pro fungování těla. Tvoří se z nich protein. Ten se chová jako základní stavební kámen buněk a tkání živočišného i rostlinného života. Protein se nedá ničím nahradit ani jej nelze uměle doplnit. Nejvíce bílkovin vám dají potraviny mléčného původu, maso, vejce a luštěniny. Při špatném stravování se bílkoviny neproměňují na protein, ale na sacharidy a tuky. 

Sacharidy 

Je to veškeré pečivo, těstoviny, brambory, ovoce a zelenina. Důležitou složkou výživy je celulóza, rostlinná vláknina. Zajišťuje pohyb střev a tím pádem plynulé vyprazdňování střev, a tedy včasné zbavení se toxinů a odpadu z těla. 

Tuky 

Tuk generuje teplo, energii. Mnohem lépe, než je tomu u bílkovin a sacharidů. Tělo tuky potřebuje pro vstřebávání živin. Důležitý je živočišný lecitin, který štěpí vitamíny A a D a vstřebává cholesterol. Má ho až 5 x více než je tomu u živočišných tuků. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Nízkokalorická strava může být chutná a rozmanitá

Vápník 

Je součástí mléčných produktů, vejce, ředkvičky, špenátu, rýže, sóji, zelí a jahod. Při jeho nedostatku trpí hlavně kosti. Řídnou, jsou pórovité a snadněji se lámou. Mylná představa lidí je ta, že se vápník dá uměle dodat do těla. Jenže k přesunu na dané místo potřebuje svaly připojené ke kostem. Takže pokud se budete hýbat, budete mít i dostatek vápníku. 

Vitamíny 

Jejich nedostatkem dnes trpí pouze malá většina obyvatelstva. Do těla je získáváte převážně z potravy. Jenže jich také dost zničíte při přípravě jídla. Snažte se proto vždy vařit s čistým nádobím, omytým ovocem a čerstvými potravinami. To zajistí uchování dostatek vitamínů v potravě.  

Zdroj: Health Daily

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům