Tajemství dlouhověkosti založené na přirozeném stravování přinese dostatek energie k práci i do života

Zdravá strava vám zajistí nejen pěkný vzhled vašeho těla a mysli, ale zejména jeho přirozené fungování. Dbejte na dostatek příjmu vitamínu a živin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jídlo je základem všeho. Správná strava přispívá k dobrému fungování všech procesů v těle člověka. Záleží však na tom, jaké jídlo pozřete. Zdravý člověk vypadá svěže, mladě a má dost energie k práci i do života. V opačném případě se u něj rozvíjí choroby, je unavený, skleslý a jeho vzhled na první pohled odráží stav těla a mysli.  

Zdravá strava vede k dlouhověkosti a kondici 

Nemocné a stárnoucí tělo se mění. Doprovází jej mnoho aspektů. U někoho je to na první pohled patrné, u druhého až po několika vyšetření. Každopádně většinou jde poznat, kdo má dobrou kondici, je aktivní a prospívá. 

  • Buněčné změny – V důsledku nemoci dochází k jejich poškození. Mění se struktura obratlů a meziobratlových plotének, dál atrofují svaly, snižuje se pružnost cév a vnitřního prostředí. Ke změnám dochází, pokud jsou buňky poškozeny, nepoužívány anebo narušeny. Změny jsou většinou nevratné. 
  • Atroface – Buňky, zejména svaly, které se nepoužívají zkrátka vymizí. Tělo je vyhodnotí jako nepotřebné. Hodně tomu napomáhá lenost člověka. Absence pohybu napomáhá zmizení i přidružených cév a kapilár. 
  • Vnitřní oběh a jeho ucpání – Pokud jsou zanesené vnitřní oběhy lymfy, cév, krve a vody dochází k ucpání všelijakých míst. To pak vede k rozvoji nemocí. 
  • Vnější změny – Vrásky, ochablé tělo, zápach, neaktivní život. Takto vypadá člověk s nulovým pohybem, špatnou stravou a negativní myslí. 
  • Ztráta tekutin – Člověk je z více než 60 % tvořen vodou. Proto při jeho nedostatku tělo trpí. V případě půstu by došlo rychleji k nastoupení komplikací. Tělo bez jídla vydrží dlouhou dobu, ale bez vody pouze několik dní. Pijte vždy po douškách, ne mnoho tekutin najednou. Dobrým doplněním tekutin do těla je i konzumace ovoce a zeleniny. 

Pokud si chce člověk zachovat šanci na dlouhověký šťastný život, musí přijímat potravu složenou z dostatku živin – bílkovin, tuků, sacharidů (cukry), vitamínů, soli a vody. Jedině tak skutečně nasytíte tělo. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Bílkoviny 

Jsou nejdůležitější složkou pro fungování těla. Tvoří se z nich protein. Ten se chová jako základní stavební kámen buněk a tkání živočišného i rostlinného života. Protein se nedá ničím nahradit ani jej nelze uměle doplnit. Nejvíce bílkovin vám dají potraviny mléčného původu, maso, vejce a luštěniny. Při špatném stravování se bílkoviny neproměňují na protein, ale na sacharidy a tuky. 

Sacharidy 

Je to veškeré pečivo, těstoviny, brambory, ovoce a zelenina. Důležitou složkou výživy je celulóza, rostlinná vláknina. Zajišťuje pohyb střev a tím pádem plynulé vyprazdňování střev, a tedy včasné zbavení se toxinů a odpadu z těla. 

Tuky 

Tuk generuje teplo, energii. Mnohem lépe, než je tomu u bílkovin a sacharidů. Tělo tuky potřebuje pro vstřebávání živin. Důležitý je živočišný lecitin, který štěpí vitamíny A a D a vstřebává cholesterol. Má ho až 5 x více než je tomu u živočišných tuků. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Nízkokalorická strava může být chutná a rozmanitá

Vápník 

Je součástí mléčných produktů, vejce, ředkvičky, špenátu, rýže, sóji, zelí a jahod. Při jeho nedostatku trpí hlavně kosti. Řídnou, jsou pórovité a snadněji se lámou. Mylná představa lidí je ta, že se vápník dá uměle dodat do těla. Jenže k přesunu na dané místo potřebuje svaly připojené ke kostem. Takže pokud se budete hýbat, budete mít i dostatek vápníku. 

Vitamíny 

Jejich nedostatkem dnes trpí pouze malá většina obyvatelstva. Do těla je získáváte převážně z potravy. Jenže jich také dost zničíte při přípravě jídla. Snažte se proto vždy vařit s čistým nádobím, omytým ovocem a čerstvými potravinami. To zajistí uchování dostatek vitamínů v potravě.  

Zdroj: Health Daily

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články