Tento lék má doma každý: Rozpouští ledvinové kameny a čistí játra

Tento úžasný přírodní lék má doma pravděpodobně každý. Jen málokdo si však uvědomuje, jak skutečně silný je a co všechno dokáže.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Existuje mnoho přírodních léčiv, která nabízejí řadu zdravotních přínosů, ovšem zázvor vyčnívá mezi každým z nich. Tento úžasný kořen podporuje téměř každou funkci organismu, pomáhá léčit nespočet onemocnění a dodá vám potřebnou energii do celého dne. Nezaměnitelné jsou také jeho pozitivní účinky na trávicí systém a schopnost detoxikovat krevní oběh od nečistot a těžkých kovů. Nejlépe přitom podle serveru SpiceWorldInc uděláte, když jej začnete konzumovat ve formě silnějšího čaje. 

Zázvor jako jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv 

Kořen zázvoru je znám pro své úžasné zdravotní přínosy a schopnost podpořit lidské tělo v mnoha směrech. To především díky svému obsahu užitečných živin, včetně silných antioxidantů, vitamínů a minerálů, jako je například hořčík a vitamín C. Právě díky nim má antibakteriální, protizánětlivé a antiparazitní vlastnosti, přičemž jeho pravidelná konzumace výrazně posiluje imunitní systém, stimuluje trávení a snižuje riziko srdečních onemocnění, jako je například mozková mrtvice, vysoký krevní tlak nebo srdeční infarkt. 

Toto úžasné přírodní léčivo se osvědčilo i v případě astmatu a jakýchkoli jiných onemocnění dýchacího systému, včetně kašle a bronchitidy. Stejně tak ho lze použít i k účinnému čištění jater a v boji proti různým infekcím, které by jinak mohly ohrozit vaše tělo. Pokud vás trápí nachlazení nebo chřipka, pak by měl být zázvor prvním pomocníkem, po kterém byste měli sáhnout. Jak totiž uvádí lékařka Kim Chin, pomůže vám zmírnit příznaky v rámci několika minut a urychlí léčbu nepříjemného onemocnění klidně i o několik dní. 

Doporučená denní rutina: „Vypít sklenici vody na lačný žaludek“. Pleť, imunita, nálada i postava budou jásat

Zázvorový čaj pro pevnou imunitu 

Pokud chcete využít maximální účinky zázvoru, pak je dobré začít jej konzumovat ve formě léčivého čaje. Ten můžete zařadit do svého pravidelného jídelníčku, abyste si zajistili pevné zdraví a ochránili se před nepříjemnými nemocemi (vyplatí se to především během zimy, kdy bývá tělo náchylnější vůči virovým infekcím). Stejně tak vám jeho častější konzumace pomůže vyčistit játra, odstranit ledvinové kameny, zlepšit krevní oběh a dodat potřebné látky pro chod celého těla. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • ¼ čajové lžičky mletého zázvoru
  • ¼ čajové lžičky mleté kurkumy
  • kokosové mléko
  • sklenice vody
  • trochu medu (volitelné)
Zázvor na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Zázvor pomáhá léčit mnoho zdravotních problémů

Stačí uvařit vodu, přidat zázvor a kurkumu a ingredience vařit dalších deset minut, potom přidat kokosové mléko. Jakmile tekutina trochu vychladne, přeceďte jí a vmíchejte trochu medu, který ještě více posílí schopnosti tohoto čaje. Ve výsledku tak získáte úžasný přírodní lék, který vás nevyjde na mnoho peněz, ale posílí váš organismus mnohem účinněji než jakékoli léky plné chemie nebo jiné komerční výrobky. 

Je také důležité poznamenat, že není vhodné konzumovat více než 4 gramy zázvoru denně. To by totiž mohlo vést k mnoha problémům a kontraindikacím, jako jsou bolesti břicha a nevolnosti. Přeci jen se jedná o jedno z nejúčinnějších léčiv, a proto je třeba být s jeho užíváním raději vždy na pozoru. Překonat tuto hranici je však obzvláště náročné a je nepravděpodobné, že by se vám to povedlo. Na webu JakZdravě jsme také psali o zázvoru a dalších potravinách, které vás ochrání před tvorbou krevních sraženin.  

Jak využíváte zázvor pro své zdraví?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články