Vzala kolíček a připnula si ho na ruku: Do 15 minut se zbavila ukrutné bolesti hlavy

Bolest hlavy je nepříjemný problém, se kterým se potýká řada dospělých lidí. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto jednouché metody léčby.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud se často potýkáte s nepříjemnými bolestmi hlavy, nemusíte nutně užívat drahé komerční léky plné chemie či jiné prostředky, které slibují zázračné účinky, ale v realitě přitom problém pouze oddalují. Mnohem více se proto dle serveru Healthline vyplatí zkusit jednoduchou techniku akupresury, která pochází z dávné tradiční medicíny. Její výhodou je, že funguje zcela přirozeně a nebudete za ní muset utrácet žádné peníze. 

Stačí stisknout jediný bod na ruce 

Akupresura se zaměřuje na stimulaci nervových zakončení po těle, která souvisí s takzvanými meridiány, jež proudí vaším organismem. Zatímco některé z nich ovlivňují funkci trávicího traktu či jiných tělesných funkcí, většina bodů na rukou pomáhá uvolňovat napětí a odstranit stres. Příznivé účinky navíc rozpoznáte již během několika minut, přičemž pokud budete metodu provádět pravidelně, je možné, že příznaky zmizí kompletně. 

ruce, prsty mačkají bod iZdroj fotografie: Depositphotos
Stisknutí tlakového bodu na ruce pomáhá zmírnit bolesti hlavy

Jakmile vás tedy zastihne nepříjemná bolest hlavy či migréna, najděte kolíček na prádlo a poté nahmatejte oblast mezi palcem a ukazováčkem na pravé ruce. Měkký „polštář“ nyní stiskněte – neměli byste to však dle lékařky Debra Rose Wilson příliš přehánět, protože byste si akorát mohli ublížit. Navíc není nutné vyvíjet velkou sílu, stačí již jemná stimulace této oblasti, aby byly účinky co nejefektivnější. 

5 akupresurních bodů na těle, které vám pomohou zrychlit metabolismus a zbavit se nadváhy

Kolíček je dobré nechat působit alespoň jednu minutu, ovšem pokud vám to nedělá problém, klidně můžete tuto dobu prodloužit. Opět je však dobré poznamenat, že by to nemělo být příliš dlouho, tedy maximálně patnáct až dvacet minut, aby se vám nic nestalo. Mimo jiné pak tímto způsobem můžete zmírnit bolest zubů, bolest krku, bolesti ramen, artritidu, zácpu, a dokonce i příznaky kocoviny. Na JakZdravě jsme také psali o dalších přínosech akupresury

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články