Chcete vyléčit štítnou žlázu a anémii? Na stromech roste surovina, která si s nimi dokáže poradit raz dva

Máte rádi kávu? Připravte si „kávu chudých“ z žaludů. Má tak báječné účinky na zdraví, až se budete nakonec podivovat, že ji lidé nevyužívají více.

Žaludy v hrnku a lesní přírodniny kolem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Žaludovou kávu znali už staří Slované. Je to levný způsob, jak si připravit kávu s lahodnou chutí. Navíc má vliv na zklidnění a zlepšení funkce žaludku, jater a sleziny. Není divu, že ji lidové léčitelství doporučuje při střevních obtížích, poruchách trávení a při oslabení organismu. Chcete-li si ji připravit doma, musíte vyrazit na žaludy.

Další účinky žaludové kávy

Kromě léčivých účinků na trávicí systém se žaludová káva doporučuje také při menstruačních problémech, pomáhá při léčbě hemoroidů vnitřních i vnějších, stabilizuje krevní tlak a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a triglyceridů, jak uvádí také web Healthline. Co se týče krevních hodnot, žaludová káva zlepšuje krevní obraz celkově a dokonce pozitivně působí na štítnou žlázu, jak doplňuje web OrganicFacts.

Pokud trpíte chudokrevností (anémií), pak vám lidová medicína doporučuje pít žaludovou kávu dvakrát denně. V případě potíží se štítnou žlázou platí totéž. Jak poznáte, že štítná žláza nefunguje, jak má, popisovala naše redakce v minulém článku.

Žaludy na pánvi iZdroj fotografie: Freepik
Připravte si jedinečnou žaludovou kávu. Opražit, oloupat, rozmixovat a vařit.

Jak si připravit žaludovou kávu

Budete si muset udělat zásobu zralých žaludů, opražit je a namlít. Pak se můžete vrhnout na přípravu. Pokud se vám zdá proces moc náročný, můžete si koupit žaludovou kávu už hotovu v prášku.

Co budete potřebovat?

  • Zralé žaludy
  • a vodu.

Postup přípravy žaludové kávy:

  1. Zralé žaludy opražte, oloupejte a potom namelte ve výkonném mixéru.
  2. Přiveďte vodu k varu.
  3. Do vody přidejte lžičku pomletých žaludů a povařte deset minut.
  4. Nyní nápoj sceďte a můžete pít.
  5. Dochutit můžete cukrem nebo mlékem, ačkoli nejlepší je pít žaludovou kávu bez přísad.

Čekanková káva pobláznila Česko. Zdravá alternativa pomáhá s hubnutím a trávením. Střeva udržuje pěkně v chodu

Žaludová káva pro ženy

Hlavně ženy po 40. roce života by se měli na pití žaludové kávy zaměřit. Žaludový nápoj jim pomůže dbát o zdraví štítné žlázy a kostí, které jsou v tomto období ohroženy osteoporózou. Navíc je žaludová káva ochrání před anémií. Na JakZdravě jsme jako lék na anémii doporučovali také kopřivu.

Jaké druhy kávy jste už vyzkoušeli vy a jak vám chutnaly?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články