Jakmile mám trávící problémy, připravím si tento čaj. Za 20 minut jsou střeva čistá jako nikdy dřív

Pokud máte zažívací potíže, oslabenou imunitu nebo prostě hledáte osvěžující nápoj, který můžete pít teplý i studený, zázvorový čaj s citronem je skvělou volbou.

zazvorovy čaj i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zažívacími problémy trpí čas od času každý. A co si budeme povídat, žaludeční kapky nejsou žádná lahůdka. Tento čaj je však něco zcela jiného. Nejenže vám rychle uleví (do 20 minut se budete cítit lépe), ale také vám podpoří imunitu a rozhodně vám bude chutnat. Připravíte jej během chvilky a potřebné ingredience máte s nejvyšší pravděpodobností doma.

Jednoduchý čaj podpoří zažívání i imunitu

Zázvorový čaj s citronem je tradiční nápoj, který není jen lahodný, ale má také množství zdravotních výhod. Používá se nejčastěji při nachlazení nebo při zažívacích potížích. Tento čaj kombinuje sílu zázvoru, osvěžující chuť citronu a jemnost medu. Je plný vitamínů a antioxidantů, takže s ním rozhodně nešlápnete vedle.

Na přípravu zázvorového čaje budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci čerstvě nastrouhaného zázvoru
  • čerstvě vylisovanou citronovou šťávu (z 1 citronu)
  • 2 šálky horké vody
  • 1 lžíci medu 
zázvorový čaj s citronem iZdroj fotografie: Freepik
Zázvorový čaj s citronem a medem nakopne vaši imunitu i trávení

Do hrnce nalijte dva šálky vody, přiveďte k varu, odstavte a nechte trochu zchladnout. Přidejte zázvor a po ochlazení na pokojovou teplotu vlijte do hrnce i citronovou šťávu a med. Nechte alespoň 15 minut odstát a přeceďte přes sítko. Čaj je hotov a můžete jej směle vypít. 

V boji proti vysokému krevnímu tlaku pomůže bílý jogurt: Posílí imunitní systém, dokonce spraví zažívání

Zázvorový čaj s citronem má mnoho zdravotních benefitů

Tento čaj je nejen lahodný, ale také nabízí různé zdravotní přínosy. Na JakZdravě jsme vám jej doporučovali v době nachlazení, protože posiluje imunitní systém. Med zmírňuje kašel a má protizánětlivé účinky. Nutriční specialistka Amy Richter, RD připomíná, že zázvor pomáhá proti nevolnosti, zlepšuje trávení, pomáhá při zánětlivých onemocněních i osteoartróze. Nutriční expertka Helen West, RD dodává, že vitamin C v citronech neposiluje jen imunitu, ale také vaše srdce.

K čemu dalšímu používáte zázvorový čaj s citronem vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články