Zázračný recept: Vyléčí od bolestí zad, nohou a kloubů za pouhých 7 dní!

Mnoho případů bolestí zad si lidé způsobují sami špatným životním stylem, krčením se u počítače či nevhodným druhem sportu. Všechno se ale dá napravit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bolestí zad a kloubů přibývá. Na vině jsou nejčastěji málo pohybové aktivity a nesprávné držení těla. Významný vliv pro správnou funkci kloubů má také složení stravy. Proto vyzkoušejte tento zázračný recept, který se zaměřuje právě na výživu kloubů. Péče o klouby vás velmi rychle zbaví bolestí a vrátí vás do aktivního života.

Co upravit nejdříve

Jestliže se chcete zbavit bolesti zad, nohou a kloubů, jako první se přestaňte hrbit a srovnejte držení těla. Zkontrolujte, v jaké pozici spíte, zda nemáte moc, nebo naopak málo pod hlavou. Hned poté přidejte pohyb. Na bolesti zad a kloubů se doporučuje plavání nebo krátké procházky mírným tempem. Zároveň upřete kritické oko na to, co jíte. A přidejte želatinu.

Zázračný recept s želatinou

Želatinu byste měli sehnat v každém běžném obchodě s potravinami. Sedm dní s želatinou vám pomůže jako nic na světě. Už po týdnu byste měli pocítit výrazné zlepšení, avšak vydržte tuto kúru praktikovat měsíc, aby měla trvalejší efekt. Po půl roce by se měla zopakovat znovu.

Co budete potřebovat?

  • Dvě plné lžíce želatiny (5 gramů)
  • a čtvrt šálků vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Večer smíchejte výše zmíněné ingredience.
  2. Nechte přes noc v lednici, aby se želatina změnila na želé.
  3. Druhý den ráno směs vypijte, ideálně s něčím, co vám chutná (mléko, čaj, jogurt, apod.)
Želatina ve skleničce nabraná na lžičce iZdroj fotografie: Freepik

Proč želatina?

Želatina pomáhá promazávat klouby, vyživuje je a celkově pečuje o jejich funkčnost. Dalo by se říct, že želatina klouby léčí tím, že zlepšuje jejich strukturu. Má velmi silný účinek při dysplazii, posiluje šlachy a vazy a předchází osteoporóze a artróze. Kromě toho posiluje želatina také srdce. Dodává pružnost pokožce, zlepšuje její kvalitu i kvalitu vašich vlasů.

Co je želatina?

Želatina se získává z kostí, tkání a chrupavek skotu. Je to látka přírodního původu, takže nic, co by vyvolalo nějaké nežádoucí účinky. Hlavní účinné látky želatiny jsou prolin a hydroxyprolin. Jedná se o aminokyseliny, které mají největší podíl na růstu a opravách struktury pojivových tkání v těle. V boji s oslabenými klouby a kostmi by měla být želatina volbou číslo jedna. Vylepšit to můžete ještě semínky.

Jaké jsou vaše zkušenosti s želatinou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články