Zničí bolest, popáleniny i zubní kazy už za pár minut. Nejlepší je, že stojí jen pár korun

Toto přírodní léčivo by měl mít doma každý. Nejenže stojí pár korun, ale zcela přirozeně vám pomůže ulevit od bolesti, popálenin i zubního kazu.

Kokosový olej a kokos i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kokosový olej si v poslední době získává čím dál více obliby. Toto skvělé přírodní léčivo nabízí nespočet zdravotních přínosů, a to od zmírnění popálenin a léčby vší až po prevenci před zubními kazy. Nejlepší přitom je, že ho můžete sehnat za poměrně nízkou cenu téměř v každém obchodě s potravinami – pozor však, že některé druhy často obsahují přidané ingredience, čemuž byste se měli podle lékařky Kim Chin vyhýbat. Pouze totiž originální produkty s jeho 100 % obsahem podporují zdraví efektivně a přirozeně. 

Pomůže zabít veškeré vši 

O zdravotních účincích kokosového oleje se dozvídá čím dál více lidí. Můžete ho však nejen konzumovat, ale také používat zevně, například pokud máte ve vlasech vši. V takovém případě vám pomůže nejefektivněji smíchaný s anýzovým sprejem. Směs z obou ingrediencí pak stačí nanést svému dítěti přímo na pokožku hlavy a nechat ji působit po dobu minimálně 30 minut. Nakonec vlasy omyjte teplou vodou a veškeré vši se s ní odplaví. Jedná se o vhodnou metodu pro každého, neboť olej neobsahuje alergeny. 

Výborně zmírňuje bolesti 

Kokosový olej má vynikající protizánětlivé a analgetické vlastnosti, takže vám dokáže pomoci i při bolestech kdekoli po těle. Stačí přípravek nanést zvenčí na problematické místo a vmasírovat jej do dané oblasti. Poté ho nechte nějakou dobu působit – nemusíte jej nutně smývat, protože se během několika hodin sám vstřebá. Na druhý den již budete moci pocítit příznivé účinky i to, že je bolest mnohem mírnější. Pokud by však problém přetrvával, raději byste se měli podle webu MedicalNewsToday obrátit na svého praktického lékaře. 

Dejte si do kávy lžičku kokosového oleje a uvidíte, jak se vám změní život

Rány a popáleniny

Pravděpodobně tím nejlepším přínosem, který kokosový olej nabízí, je jeho schopnost zmírnit rány a popáleniny. Důvodem je především skutečnost, že je bohatý na účinné antioxidanty, které pomáhají regenerovat kožní tkáň a urychlují proces hojení. Zároveň také prostředek pomáhá dané místo dezinfikovat a předchází možným zánětům, které by mohly výrazně omezit váš každodenní život. S nánosem to však raději nikdy nepřehánějte, protože jinak byste mohli dané místo ucpat a léčbu postižené oblasti tak spíše zpomalit.

Zraněná ruka, kterou jiné ruce obvazují iZdroj fotografie: Depositphotos
Kokosový olej pomáhá zmírnit popáleniny a rány na pokožce

Antibakteriální vlastnosti 

Kokosový olej obsahuje bohaté množství kyseliny laurové, což je mastná kyselina se středně dlouhým řetězcem, která v těle působí proti patogenům, jako jsou bakterie a plísně. Zejména jeho konzumace vás proto dokáže ochránit před mnoha problémy a onemocněními nebo zmírnit jejich dopady na váš organismus. Použít jej pak můžete i na štípance od komárů či jiného hmyzu, neboť výrazně sníží bolest a podráždění daného místa. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, jak vám pomůže kokosový olej vybělit žluté zuby

Vědecky prokázané benefity kokosového oleje. Při správné konzumaci dokáže s lidským tělem divy

Výborná prevence zubního kazu 

Je známo, že kokosový olej má velmi příznivé účinky pro zdraví dutiny ústní. Například pravidelný výplach nebo jeho působení v této části těla vám pomůže získat prevenci před zubními kazy a záněty, které by jinak mohly mít velmi nebezpečné dopady na vaše zdraví. Skvěle vám pomůže také v případě, že jej začnete používat jako zubní pastu. Podle některých vědců se takto osvědčil mnohem více než kdejaká skutečná zubní pasta. To nejlepší je přitom skutečnost, že působí zcela přirozeným způsobem. 

Jak často užíváte kokosový olej vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články